OSB’de Özel Meslek Lisesine Destek.

Şubat 24, 2013  

Geçtiğimiz günlerde TBMM Milli Eğitimi, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçilen Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı eğitim dünyasında birçok kişi ve heyet ziyaret ediyor.

 OSB’de Özel Meslek Lisesine Destek.

Bu kapsamda Özel Öğretim Derneği Işık’ı ziyaret ederek öncelikle yeni görevinde başarılar diledi. Dernek başkanı Ahmet Akça Işık’a özel okulların sorunları hakkında da bilgi verip konu ile ilgili bir dosya takdim illetti. Işık da yaptığı açıklamada” Yeni yaptığımız düzenleme ile OSB’ler içinde özel meslek liseleri açılmasını teşvik ediyoruz. Öğrenci başına yıllık 5 bin TL’ye kadar destek veriyoruz. Özel okullarla ilgili diğer konuları yakından takip edeceğim” dedi.

Rektör Komsuoğlu ve Heyeti

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, Rektör yardımcıları ve dekanlardan oluşana heyet de Işık’ı ziyaret ederek yeni görevi nedeniyle tebrik ettiler. Işık ve Komsuoğlu Kocaeli Üniversitesi ile ilgili çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü

Kırgızistan –Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı’da Işık’ı makamında ziyaret etti.  Türkiye ile Kırgızistan’ın işbirliği ile 1985 yılında Bişkek’te kurulan ve ülkenin en önemli eğitim kurumlarından olan üniversite ile ilgili çalışmalar hakkında Işık’a bilgi veren Rektör Balcı Işık’ı Kırgızistan’a davet etti. Ayrıca eski Kocaeli il milli eğitim müdürü halen Özel Öğretim Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Küçük de Işık’ı ziyaret ederek tebrik etti. Özel eğitim kurumları ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.