ÖZEL OKULLAR EĞİTİMDE DEVLETİN PAYDAŞLARIDIR

Haziran 7, 2013  

IŞIK”ÖZEL OKULLAR EĞİTİMDE DEVLETİN PAYDAŞLARIDIR”

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık Özel Okular Derneği(ÖZDER)’in düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplumun Eğitime Olan Talebi Artıyor

Ankara’da düzenlenen ve dernek başkanı Ahmet Akça’nın ev sahipliğinde gerçekleşen programda özel okulların mevcut durumları, sorunları ve talepleri görüşüldü. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük, Din Öğretimi Genel Müdürü Prof.Dr. İrfan Aycan’ın da katıldığı toplantıda Işık yaptığı konuşmada” Toplumun eğitime olan talebi her geçen gün artıyor. Devlet olarak eğitime son 10 yılda ciddi yatırım yaptık. Özel okullarımız da eğitimde bizim paydaşımız. Parti olarak özel okulların desteklenmesinden yanayız. Geçtiğimiz yıl OSB’de kurulacak meslek liseleri için öğrenci başına destek uygulamasını başlattık” dedi.

Eğitimde Kaliteye Odaklanıyoruz

Işık ayrıca konuşmasının devamında “Eğitimde fiziki altyapı konusunda ciddi ilerlemeler kaydettik. Artık kalite konusuna daha fazla odaklanıyoruz” dedi. Müsteşar yardımcısı Salih Çelik ve Genel Müdür Mehmet Küçük de yaptıkları konuşmalarda 2002 yılında 220 bin olan özel okullarda okuyan öğrenci sayısının 2012 yılında 550 bine çıktığını; toplamda öğrencilerin %3,5’inin özel okullarda okuduğunu belirttiler. Işık özel okullar derneği üyelerinin sorularını cevapladıktan sonra “her zaman sorun ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz” dedi.