SANDIKTA İSTİKRARA OY VERİLECEK

Mart 7, 2014  

 

IMG_9602

 

“Türkiye’de istikrarı bozmayalım, Türkiye’de siyasete ve demokrasiye yönelik darbe girişimlerine fırsat vermeyelim ki bir daha kimse bu yola tevessül etmesin”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  Sepetçi Köyü’ndeki bölge kahvaltısında yaptığı konuşmada, AK Parti olarak iyi bir gelecek için projeler hazırladıklarını, önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

3 Kasım 2002’de köklü bir iktidar değişikliğiyle başka bir döneme girildiğini ifade eden Işık, “3 Kasım 2002, Türkiye’nin ilerde tarihi yazıldığı zaman en önemli dönemeçlerinden biri olarak yazılacak” ifadesini kullandı.

Aldıkları yetkiyle “iyi gelecek” için her türlü çalışmayı yaptıklarını dile getiren Işık, dönemlerinde okul ve hastanelerde yapılan yenilikleri anlattı.

Türkiye’nin artık “kimsenin 3 kuruşuna muhtaç bir ülke olmadığını” kaydeden Işık, “Biz onurlu bir milletiz; açlığa, yokluğa, çile çekmeye tahammül ederiz ama asla onur kırıcı muameleye tahammül edemeyiz. Bu milletin başını önüne eğdirmek, bu millete yapılacak en büyük hakarettir. Bunun bilinciyle hareket eden bir Başbakanımız var. Bu ülke ne zaman belini doğrultsa, ne zaman ayağa kalksa, yürümeye ve koşmaya başlasa illa birileri bu ülkenin başına çorap örmek için harekete geçti” diye konuştu.

“Yolsuzluk yapılsa her sene Türkiye büyür müydü?”

Bakan Işık, 1960’ta Başbakan Adnan Menderes’e atılan iftiralardan herhangi birisinin doğru çıkmadığını, o dönemde yapılanlar nedeniyle Türkiye’nin büyük zarar gördüğünü belirten Işık, şöyle konuştu:

“Şimdi aynı şeyler tekrar ediliyor. Neymiş, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi büyük yolsuzluk içindeymiş’. Montaj kasetlerle Recep Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluk yaptığına dair milleti ikna etmeye çalışıyorlar. Niye? Artık darbe yapamıyorlar, yapabilecekleri tek şey, 30 Mart’taki sandıkta milleti Tayyip Erdoğan’dan uzaklaştırmak, Tayyip Erdoğan’ın millet nezdindeki desteğini azaltmak. Bir konuşmamda ‘Yolsuzluk kanser gibidir’ demiştim. Sayın Bahçeli de demiş ki ‘Yolsuzluk, kanserden de beterdir’, doğru. AK Parti iktidarı, yolsuzluk yapan bir iktidar olsaydı, her sene Türkiye büyür müydü? Bu nasıl kanser ki vücudu güçlendiriyor. Eğer bu memlekette yolsuzluk olsa İstanbul’un altından Marmaray geçirilebilir miydi? Rahmetli Abdülmecit’in rüyasıydı. Allah’tan farkına varmadılar da çabuk bitirdik. Eğer farkına var saydılar, samimi söylüyorum onu da engellemeye çalışırdılar.”