SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

Ocak 3, 2016  

 

Kocaeli’de, Sarıkamış Harekatı’nın 101’nci yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

 

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

– “Geldiğimiz bu noktada, bizim açımızdan iki temel görevimiz var. Birincisi ecdadımıza layık olmak ki onlar din, vatan, özgülük ve hürriyet için canlarını verdiler. Bundan da çekinmediler. Üzerimizdeki en önemli görev budur. Onların yaptıklarını unutmayacağız ve bu anlayışa sahip kuşaklar yetiştireceğiz. İkincisi gelecek kuşaklara güçlü bir ülke bırakmaktır”

 

Kocaeli’de, Sarıkamış Harekatı’nın 101’nci yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

 

Başiskele ilçesindeki Yuvacık Barajı’nda toplanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ASKF Başkanı Murat Aydın ve vatandaşlar, barajın çevresinde 8,5 kilometre yürüyüş gerçekleştirdi.

 

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, kar altında gerçekleştirilen yürüyüşte vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve “Üşüyor musun, onlar donuyordu” dövizleri taşıyarak, “Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun. Biz bu yoldan dönersek, namus bize ar olsun” marşını okudu.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, burada yaptığı konuşmada, bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla andıklarını söyledi.

 

Doğu ve Güneydoğu’da ülkenin birliği için hizmet eden emniyet güçlerine başarılar dileyen Işık, “Yaradan hepsini korusun. Geldiğimiz bu noktada, bizim açımızdan iki temel görevimiz var. Birincisi ecdadımıza layık olmak ki, onlar din, vatan, özgülük ve hürriyet için canlarını verdiler. Bundan da çekinmediler. Üzerimizdeki en önemli görev budur. Onların yaptıklarını unutmayacağız ve bu anlayışa sahip kuşaklar yetiştireceğiz. İkincisi gelecek kuşaklara güçlü bir ülke bırakmaktır. Yaşadığımız bölge dünyanın bütün problemlerini maalesef taşıyor. Güçlü bir Türkiye’yi gelecek nesillere bırakmak gerekiyor. Bir kez daha Sarıkamış Şehitlerini rahmetle anarken, bu yürüyüşe katılan gençlere de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

 

Etkinlik sonunda Bakan Işık, Karaosmanoğlu ve vatandaşlar, Sarıkamış’ta şehit düşenler için dua etti. Aj4IcnQhQEAr3Dz0p3ticLg6OO-hPRiLMqPoPQv2tAny AiHIXwe9TGJgHy-NXwx1nnIvk5WiVYOaKfE38NPAB_Hr AlucnDvaZhLhUs7Bbg72K-1QyJApFb_jhbfyAh5C391q AmJJI9NFQnIgLBBFagIn4ckTnT_XBU55X3igfTNdzcwC AuD434QObec4IHgRIEFt4i0s57mC8XpJDROpLqDF9DBe AkBcEUb2zpbK-JGudR49aEy_BIsuZE0tD6FDQ1JT7FWm AkH9dDdlwiU-zHDVxVjc_CagKB_o8lyBJorypMWkIsc5

Akq9I69VVkbT4PyIhWXnp-ExdNGf66IxzHdV-mVsjlmO