SARIŞEYH KÖYÜNE ZİYARET

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’e bağlı Sarışeyh köyünü ziyaret etti. Kandıra ilçe sınırında bulunan Sarıhocalar mahallesinde camii çevresinde incelemeler yapan Işık’tan köy sakinleri altyapı ve parke eksiklikleri konusunda talepte bulundular. Büyükşehir belediyesine de bugüne kadar köye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Ak Parti İl yönetim kurulu üyeleri Nuri Güney ve Yasin Özlü’nün de katıldığı programda Işık köy kahvesinde vatandaşlarla güncel konular hakkına sohbet etti.

Işık ”Artık Üretene Destek Veriyoruz”

Tarımsal destekler ile ilgili soru üzerine Işık” Artık doğrudan gelir desteği yerine ürüne destekleme modeline geçtik. Eskiden arazi sahipleri destek alıp üretim yapmıyordu. Şimdi üretimi destekliyoruz. Mazota, gübreye, tohuma ve ürüne destek vererek üreteni desteliyoruz” dedi.

Işık “Arıklar Göletini Tamamladık”

Işık vatandaşlarla yaptığı sohbette sulu tarımla ilgili sorulan soru üzerine ” Arıklar göletini tamamladık . 14 köy daha sulu tarım imkanı elde etti. Başka göletlerimizden de sulama yapılan araziler var. Bu bölgede sulama imkanı ile sebzecilik çok cazip hale geldi. Köydeki vatandaşımız arazisinde sebzecilik yapıp her gün 7-8 saat emek verse şehir merkezinde fabrikada çalışan işçiden daha fazla kazanır diye düşünüyorum. Ayrıca hükümetimiz damlama sulamaya ve seracılığı da destek veriyor” dedi. Gündemdeki iç ve dış politika konularındaki soruları da cevaplayan Işık program sonrası köyden ayrıldı.