SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ENDİŞEMİZ YOK

Haziran 4, 2015  

Başlıksız-4 kopya

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “AK Parti olarak şu konuda çok netiz, vatandaşımız hangi partiye oy verdiyse, o oyun o partiye yazılması bizim için namus görevidir” dedi.

“Seçim güvenliği noktasında, AK Parti ne durumda?” sorusunu cevaplayan Işık, Türkiye’de 1950’den bu yana, en gergin dönemlerde bile seçim güvenliğinin sağlandığını söyledi. Muhalefet partilerin seçim güvenliğine ilişkin yaptığı eleştirilerin yersiz olduğunu belirten Işık, “Seçim güvenliğine yönelik bir endişeyi dile getirmek olası seçim başarısızlığını meşru gösterecek. Bu tür tartışmaların içerisine girmek ülkenin geleceğine kötülük yapmaktır” değerledirmesinde bulundu.

“Paralel Yapı’nın seçimlere gölge düşürmek için ciddi gayret gösterdiğini” vurgulayan Işık, “Maalesef muhalefet de bunların değirmenine su taşıyor. Kesinlikle bilerek bir oyun, bir başka partiye yazılması mümkün değildir. AK Parti olarak şu konuda çok netiz, vatandaşımız hangi partiye oy verdiyse, o oyun o partiye yazılması bizim için namus görevidir. Başka bir partiye yazılmasını, biz demokrasiye ihanet olarak kabul ederiz” diye konuştu.

Işık, “Kuran ayetlerine dayandırarak oy kullanmayın çağrısı yapıldığını görüyoruz, bizzat şahit oldum. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Muhafazakar kitlenin sandığa gitmeme çağrısı, bugün sadece İsrail’e, Siyonistlere ve Türkiye düşmanlarına hizmet eder. Eğer Gazze için mücadele ediyorsanız, en önemli mücadele sandıktır. Bu işlerin maalesef Siyonist tezgahı olduğu kanaatindeyim. İnsanları başka türlü AK Parti’den koparamayanların, dini argümanları ortaya atarak özellikle güçlü Türkiye’den uzaklaştırmak için başvurdukları yol olarak görüyorum” yanıtını verdi.

– “2020’den önce Türk markası yola çıkacak”

Yerli otomobilde en önemli eşik olan birinci fazı tamamladıklarını anımsatan Işık, Türkiye’nin Ağustos ayında 4 otomobilin prototipini yapmış olacağını kaydetti. Önümüzdeki yıl testlerin yapılacağı bir flo üretimi gerçekleşeceğini anlatan Işık, “2020’den önce Türk markasıyla kendi arabamızı yola çıkaracağız. En önemli hedefimiz, geleceğin teknolojilerine hitap etmek. Burada geleceğin pazarına odaklanmak içten yanmalı motorlarda artık rekabet şansı çok yüksek değil. Menzili artırılmış araçta bir fırsat penceresi var, bu fırsat penceresini değerlendirmek için çok çalışma yaptık. Türkiye’de dünyayla yarışan bir Türk markası otomobili, ülkeye hediye edeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.