ŞEHİT ÖĞRETMEN ANNESİNİ ZİYARET

Kasım 26, 2012  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Sözcüsü Fikri Işık, öğretmenler gününde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen öğretmenler günü programına katıldıktan sonra 1993 yılında Tunceli’de şehit edilen Şehit Öğretmen Erkan Aydın’ın annesi Emine Aydın’ı evinde ziyaret etti.

Ziyarete Ak Parti il Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Şentürk, Ak Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Derince Belediye Başkan Vekili Kenan Yalçın ve Ak Parti Yenikent Mahalle Temsilcisi katılırken şehit öğretmenin kardeşleri de ziyarette hazır bulundular.

Şehit öğretmen Erkan Aydın 1993 yılında 24 yaşında görev yeri olan Tunceli’de beraber görev yaptığı arkadaşı ile kaldıkları evde terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu şehit olmuştu. Ailesi Kocaeli’de yaşayan şehidin ismi İzmit Tüysüzler mahallesindeki ilköğretim okuluna verildi.

Öğretmenler gününde Şehit Erkan Aydın’ın Derince Yenikent’te yaşayan ailesini ziyaret eden Işık; şehit öğretmen Erkan Aydın’ın annesi ve kardeşleri ile bir süre sohbet etti.  Işık burada yaptığı açıklamada  “Öğretmenler Günü vesilesi ile tüm öğretmenlerimizin gününü hürmetle, şükranla kutluyor; başta Şehit Erkan Aydın olmak üzere  ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.