Söğüt Şenlikleri

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Bilecik’e bağlı Söğüt’te düzenlenen 727. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne katıldı. Işık, Söğüt’te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldi.


SOKAKLARA GÜLSUYU SIKILDI

 

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’a Söğüt’te Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak ve ilçe başkanları eşlik etti. Siyasetçilerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şenlikler, geleneksel yürüyüş ile başladı. Mehter Takımı eşliğinde şölen alanına kadar devam eden ve sokaklara araçlardan gül sularının sıkıldığı yürüyüşün ardından Işık, Kocaeli Yörükler Derneği’nin çadırına konuk oldu.


YÖRÜKLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

 

Işık  ile beraberindekiler, burada Yörükler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Özer tarafından ağırlandı. Özer, ‘’Burada bile bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim’ sözleriyle Başkan Karaosmanoğlu’na Büyükşehir Belediyesinin  destekleri için şükranlarını iletti. Işık ile beraberindekiler daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Bekirpaşa Belediyesi’nin açtığı çadırları ziyaret etti.


 

CUMHURBAŞKANI GÜL İLE SOHBET


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün şölen alanına gelmesiyle birlerun: yes”>  Kocaeli’den 1600 İşçi Var


 


Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık “İktidarımız döneminde planlanıp hayata geçirilen Altınova Tersane alanında faaliyete başlayan tersanelerin önemli bir istihdam kaynağı oluşturduğunu belirterek, Yalova-Altınova tersanelerinde Kocaeli’den 1600 işçi çalışıyor. Bu işçilerin 800’ü Karamürselli gençlerden oluşuyor ileride bu sayı daha da artacak” dedi.

 


 


Işık ”Gölcük-Karamürsel Yolundaki Çalışmaları Yakından Takip Ediyorum”


 


Gölcük-Karamürsel arasındaki yol çalışmalarını da inceleme fırsatı bulan Işık  D-130 Karayolu çalışmasını sürekli takip ettiğini belirterek, karayolunun Gonca rampası sonuna kadar olan kısmının 2008 sonunda, tamamının ise 2009 sonunda biteceğini söyledi.