TARİHİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Ocak 4, 2012  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yeni yılın ilk günlerinde Körfez ilçesinde esnaf ziyaretleri ve Hereke’de dernek ziyaretleri yaptı.

Işık’tan Hereke’de Dernek Ziyaretleri

Milletvekili Işık, Körfez İmam Hatip Lisesi mezunları derneğinin düzenlediği geceye katıldıktan sonra, Hereke’ye geçerek sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. İlk olarak Hereke Erzurumlular derneğini ziyaret eden Fikri Işık, yaptığı açıklamada Hereke’nin çehresinin değiştiğine dikkat çekerek; “ Karayollarımız ve Büyükşehir Belediyemizin birlikte yaptıkları Köprülü kavşaklar ve Kamyon yolu Kışladüzü ve Hereke’nin trafik ile ilgili sıkıntıları önemli ölçüde çözüme kavuşturmuştur. Artık D-100 karayolunu geçmek daha güvenli hale geldi. Kışladüzü mahallesindeki kamyon trafiği ile ilgili sorun da çözülmüş oldu ” dedi.

Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Daha sonra Hereke Gümüşhaneliler derneğini ziyaret eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, hemşerileriyle sohbet edip çay içti. Hereke’nin tarihi değerlerine sahip çıktıklarını ifade eden Işık; “Kaledeki kazı çalışmaları, tarihi gar binamızın restorasyon çalışmaları ve milli saraylara ait binaların restorasyon çalışmaları devam ediyor. Çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalar da yapılacak. Hepsi tamamlandığında Hereke’de adeta bir tarih adası oluşacak. Kocaeli’nin ve Türkiye’nin her köşesinde tarihi eserlerimize sahip çıkıyoruz” dedi.

Fatih Projesi Eğitim Altyapısını Güçlendirecek

AK Parti Körfez ilçe başkanı Engin Koyun, Körfez belediyesi Hereke Koordinatörü Faruk Denli, meclis üyesi Hayati şaştım ve beraberindekilerle birlikte sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Fikri Işık, Hereke’ye kazandırılan ve bu yıl eğitim öğretime açılan Nuh Çimento İlköğretim okulunun da çok güzel olduğunu söyledi. Teknolojinin son imkânlarına göre yapılan okulun çok modern olduğunu ifade eden Işık; “ Nuh Çimento İlköğretim okulumuz Hereke için bir kazançtır. İç donanımı Hükümetimizin başlattığı Fatih projesine uygun yapılan bu okuldaki öğrencilerimiz daha kaliteli bir eğitim alacaktır.  Katkılarından dolayı Nuh Çimento vakfına teşekkür ediyoruz” dedi. Fikri Işık ayrıca; Kocaeli Büyükşehir belediyesi ve Körfez Belediyesinin birlikte Yukarı Hereke’de alt ve üst yapı çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti. Vatandaşların genel ve yerel konular hakkındaki görüş ve önerilerini de dinleyen Işık programlarının ardından Körfez’den ayrıldı.