TARİHİ ESERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ.

Temmuz 24, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık restorasyon çalışmaları yeni tamamlanan İzmit İmaret Camii’nde incelemelerde bulundu.

İmaret Camii Restorasyonu Tamamlandı

 Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yaklaşık 2 yıl önce restorasyon çalışmalarına başlanan ve yakın zamanda çalışmaların tamamlandığı İzmit İmaret Camii’ne giderek incelemelerde bulundu. Ak Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyesi Şemsettin Ceyhan’ın da katıldı ziyarette Işık camide yapılan çalışmaları inceledi. Işık görevlilerden de bilgi aldı; cami cemaatinin önerilerini dinledi.

Işık ”Sırada Zıbıncı Mescidi Var”

 Işık burada yaptığı açıklamada“İktidar olduğumuz günden beri tarihi eserler sahip çıkıyoruz.  Türkiye genelinde binlerce eseri restore ettik. İki yıl önce İzmit İmaret, Akçakoca(Dere) ve Kandıra Orhan Camilerimizin vakıflar genel müdürlüğü vasıtasıyla restorasyon çalışmalarını başlatmıştık. Bugün üç eser de tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine hazır hale geldi. Geçtiğimiz aylarda Milletvekilimiz Mehmet Ali Okur Beyle birlikte Vakıflar Genel Müdürümüzü ziyaret ederek İzmit Zıbıncı Mescidimizin de projesini konuştuk. İnşallah onu da aslına uygun olarak restore edip halkımızın hizmetine sunacağız.  Yerel yönetimlerimiz de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor.” dedi.

Esnafı da Ziyaret Etti

Milletvekili Fikri Işık daha sonra Kolordu bölgesindeki esnafları da ziyaret ederek işlerinde başarılar diledi. Esnafların görüş ve önerilerini dinledi. Yaz boyunca Kocaeli’ndeki programlara devam edeceğini söyledi.