Tavşancıl Sahili Yılsonuna Yetişecek

Mayıs 19, 2011  

Milletvekili  Işık, Dilovası Tavşancıl Sahil Restoran’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Işık, soru cevap şeklinde gerçekleşen programda soruları cevapladı.


AK Parti İl başkan yardımcısı Yekta Türker, İlçe başkanı İlhan Yıldırım, belediye başkanı Cemil Yaman ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu programda konuşan Fikri Işık ve Cemil Yaman, Dilovası’na hizmetler ile ilgili gelinen noktalar hakkında bilgi verdiler.

HASTANE İHALESİ 6 HAZİRAN’DA

Salonun tamamını dolduran Dilovası’ndaki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar Fikri Işık’a cevabını merak ettiği soruları sorma imkânı buldular. Dilovası’ndaki yatırımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili Işık, doğu kavşağındaki çalışmaların bitme aşamasına geldiğini; 6 Haziran’da Dilovası hastanesinin ihalesinin yapılacağını belirtti. Birinci etap gün hastanesi ve ikinci etap yataklı hastanenin kapasitesinin 100 yataklı olduğunu açıklayan Işık, 14 Haziran’da ilçeye TOKİ tarafından yapılacak olan Endüstri Meslek Lisesinin ihalesinin de yapılacağını söyledi. Işık ayrıca, Diliskelesi mahallesine de bir ilköğretim okulu yapımını 2012 programına aldıklarını söyledi.

TAVŞANCIL, SAHİLİYLE RAHAT NEFES ALACAK

İlçenin sosyal yatırımları arasında yer alan Dilovası Tavşancıl Sahil düzenlemesinin önemine değinen Milletvekili Fikri Işık, “Yapımına başlanan Sahil düzenleme çalışmasının bu yılsonuna yetişmesi hedefleniyor. Proje bittiğinde ilçe insanımız burada rahat nefes alacaktır. Kafelerden yürüyüş yollarına kadar çok güzel bir proje olan Tavşancıl Sahil düzenleme çalışması, ilçemize ayrı bir güzellik ve özellik katacaktır” dedi.