Tavşantepe’ye yeni okul.

Mayıs 13, 2011  

Işık ve Topaca dan Tavşantepe ye okul müjdesi.

İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, milli eğitim müdür yardımcıları, mahalle muhtarı Tekin Güner ve Tavşantepe okul müdürü İsmail Oğuz’un da hazır bulunduğu ziyaret sonunda yapılan değerlendirmede Tavşantepe’ye yeni bir ilköğretim okulu yapılmasına karar verildi.

YENİ OKUL YERİ İNCELENDİ

Milletvekili Fikri Işık ve vali Ercan Topaca, ilk olarak mevcut ilköğretim okulunda incelemelerde bulundular. Mevcut okulun öğrenci sayısının fazla olması ve ek bina yapacak arazinin bulunmaması nedeniyle, mahalle sınırları içindeki eski cephanelik alanındaki okul yerinde inceleme yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda en az 32 derslikli ilköğretim okulu yapılmasına karar verildi.

ÖĞRENCİLERE OYUN PARKI

Milletvekili Fikri Işık ve Vali Ercan Topaca, daha sonra Tavşantepe mahallesinde bulunan Süreyya Yiğit İlköğretim okulunu ziyaret ettiler. Mahalle muhtarı Tekin Güner ve mahalle sakinleri tarafından okul kenarında atıl duran alana park yapılması talebi üzerine, İzmit Belediyesi aracılığıyla park yapılması kararına varıldı.

MAHALLE HALKI TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaret sonrası milletvekili Işık ve Vali Topaca’ya teşekkür eden vatandaşlar, “ Bizlere ve mahallemize okul yapacağınız için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizlere çok teşekkür ediyoruz ” şeklinde duygularını açıkladılar.