TAVŞANTEPE ‘DE İNCELEME VE ZİYARETLER

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit Tavşantepe mahallesinde çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Tavşantepe programına Ak Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyeleri Yaşar Can ve Adnan Turan, İzmit ilçe yönetim kurlu üyeleri Fikret Kara, Yakup Karaaslan, Ali Kılınç, Sacit Çetin ve Fatih Günen katılarak Işık’a eşlik ettiler.

 


 


Tavşantepe Muhtarlığını Ziyaret


 


İlk olarak Tavşantepe muhtarlığını ziyaret eden Işık burada mahalle muhtarı Tekin Güner’den mahalle hakkında bilgiler aldı. Mahallenin sorunları, yapılan çalışmalar ve mahalle halkını beklentilerini gündeme geldiği ziyarette özellikle eğitim konusu ele alındı. Işık yaz aylarında Tavşantepe ilköğretim okulunu ziyaret ettiğini ve yaptığı incelemeler sonunda bölgenin yeni okullara ihtiyacı olduğunu tespit ettiğini söyledi. Harita üzerinde de mahallenin tamamına bakan Işık ve muhtar Tekin Güner’e cephanelik alanının Tavşantepe’ye bakan tarafının eğitim alanı olarak ayrıldığını, bölgeye yeni okul yapmayı düşündüklerini söyledi. Muhtar Güner; Milletvekili Işık ve beraberindekilere Kandıra yöresine has, el yapımı, fırından yeni çıkmış lokum ikram etti. Kocaeli Milletvekili Fikri Işık muhtarlık ziyareti sonrası geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Ak Parti Tavşantepe mahalle temsilcisi Erol Bayram’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 


 


Şirinevler’de Esnaf ve Cami Derneği Ziyareti


 


Işık programı kapsamında Şirinevler bölgesinde inşaatı yeni başlayan 24 derslikli ilköğretim okulu inşaatını da inceledi. Burada yaptığı açıklamada “Okul inşaatının bitmesinden sonra bölgeye eğitim açısından büyük bir rahatlama gelecek. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi. Işık okul inşaatından sonra Şirinevler bölgesinde esnafları ziyaret ederek sorunları, görüş ve önerileri dinleme imkanı buldu. Daha sonra Şirinevler Camii dernek lokalini ziyaret eden Işık burada vatandaşlarla uzun süre sohbet etme imkanı buldu. Açılımdan ekonomiye, dış politikadan yerel konulara kadar bir çok soruyu cevaplayan Işık emekli maaşları hakkında sorulan soru üzerine “Emekli maaşları ile ilgili; özellikle düşük maaş alan eski emeklilerin maaşlarında iyileştirme içeren çalışma tamamlanarak Sn. Başbakan’a sunuldu. Rakamları önümüzdeki günlerde Sn Başbakan açıklayacak” dedi.