TBMM Başkanı’ndan Hereke Projesine Tam Not

Eylül 2, 2010  

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Kocaeli’ne geldi. TBMM Başkanı Şahin, Kocaeli Valiliği’ni, Büyükşehir Belediyesi’ni ve Hereke’de bulunan Fabrikayı Hümayun’u ziyaret etti. TBMM Başkanı Şahin, Hereke’de ipek halıcılığın yeniden canlandırılması projesine tam not verdi. Büyükşehir’e giderken, D-100’ün üzerinde yeni yapılan yaya köprüsünden geçen Şahin, Başkan Karaosmanoğlu’nu çalışmalarından dolayı kutladı.

İLK ZİYARET VİLAYETE

TBMM Başkanı Şahin, ilimize gelişinde Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından Kandıra turnikelerinde karşılandı. Meclis Başkanı Şahin ile beraberindekiler, buradan vilayete geçti. Burada Vali Sözer, Başkan Karaosmanoğlu ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile görüşen Şahin, daha sonra Büyükşehir’e konuk oldu.

ŞAHİN, KÖPRÜYÜ ÇOK BEĞENDİ

Meclis Başkanı Şahin, vilayetten çıktıktan sonra Yeni Cuma Camii önünden yürüyerek, D-100 üzerine yapılan yaya köprülerinden biri olan Mimar Sinan Köprüsü’nün üzerinden geçti. Yürüyen merdivenlerden köprünün üzerine çıkan Meclis Başkanı Şahin, köprünün üzerinden trafiğin akışını izleyerek, Başkan Karaosmanoğlu’ndan bilgi aldı. Meclis Başkanı Şahin, yaya köprülerini ve D-100 üzerinde yapılan düzenlemeleri çok beğendiğini dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMET BİNASINI ZİYARET

Merclis Başkanı Şahin, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin şeref salonunda ağırlandı. Şeref defterine imza atan Şahin’e Başkan Karaosmanoğlu tarafından işlemeli bir vazo hediye edildi. Buradaki görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, Şahin’e Büyükşehir’in yapısı, işleyişi, projeleri ve Kocaeli’ne yönelik bilgiler aktardı. Meclis Başkanı Şahin ile beraberindekiler, daha sonra Hereke’ye geçti.

IŞIK, HEREKE PROJESİ’Nİ ANLATTI

TBMM Başkan Şahin, Hereke’de Fabrikayı Hümayun ile Wilheim Keizer Köşkü’nü ziyaret etti. Fabrikayı Hümayun’da dokuma atölyelerini de dolaşan Meclis Başkanı Şahin’e Kocaeli Milletvekili Fikri Işık tarafından Hereke projesiyle ilgili bir brifing verildi. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda projeyle ilgili bilgi alan Meclis Başkanı Şahin, Milletvekili Işık’tan detaylarını aldığı çalışmayı çok beğendiğini dile getirdi.