“TERÖR VASITASIYLA TÜRKİYE’Yİ TESLİM ALAMAYACAKLAR”

Şubat 18, 2016  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “Bu saldırıları planlayanlar ve uygulayanlar, terör vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alamayacaklarını bilmelidir. Bu devletin gücü, bu milletin birlik ve beraberliği, buna asla müsaade etmemiştir ve etmeyecektir”dedi.

Asg36I3IiaXz30EJgAJpHKe2Z5WtTNNQFcm5zCdG0l1G

Intel Teknoloji Konferansına katılan Işık, dün Ankara’da gerçekleşen terör saldırısını lanetledi.

 

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) başsağlığı ve yaralı vatandaşlara da acil şifalar dilediğini belirten Işık, şunları kaydetti:

 

“Bu olayın aydınlatılması ve hem faillerin hem de faillerin arkasındaki güç odaklarının bir an önce bulunması için yoğun bir gayret içindeyiz. Bu saldırıları planlayanlar ve uygulayanlar, terör vasıtasıyla Türkiye’yi teslim alamayacaklarını bilmelidir. Bu devletin gücü, bu milletin birlik ve beraberliği, buna asla müsaade etmemiştir ve etmeyecektir. Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki yaklaşımı açıktır, nettir. Terörün iyisi, kötüsü yoktur. Bugün terör örgütleriyle geçici ittifaklar kuranlar, küresel terörün tırmanışa geçmesinin baş sorumlusudurlar.”

 

Işık, Türkiye’nin kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, nerede gerçekleşirse gerçekleşsin, terörün her türlüsüne karşı mücadelesini sürdüreceğini söyledi.

 

Demokratik, ekonomik ve sosyal gücü artırmaya devam edeceklerini ifade eden Işık, “Terör saldırıları bize, savunma ve güvenlik teknolojisiyle ilgili yaptığımız çalışmaların ne kadar kritik olduğunu göstermektedir. Bundan sonra da, bu alanlarda teknoloji kapasitemizi artırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.