TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK

Ağustos 17, 2015  

“Devletimizin gücünü kimsenin sınamasının mümkün olmadığını, zannediyorum şu son süreçte herkes gördü. Bu noktada da bütün gücümüzle terörün bitirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz”

Terörle Mücadele Tasarım

Bakan Işık, “Şu ana kadar Türkiye’nin yaklaşık 35 yıldır terörle mücadele tarihinin en şiddetli dönemini yaşıyoruz” dedi.

İzmit ilçesindeki Bekirpaşa Polis Merkez Amirliğini ziyaret eden Işık, burada polislerle bir süre sohbet etti, sorunlarını dinledi. Işık, terörle mücadelenin zor ve büyük bir mücadele olduğunu söyledi.

Işık, “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün, milli birliğimiz ve kardeşliğimizin mücadelesi. Dolayısı ile bu mücadelenin zor ve çetin olduğunu biliyoruz. Bu uğurda hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Herkes şundan emin olsun ki, hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmaz, kalmayacak, kalmıyor zaten” dedi.

Terörle mücadelenin sadece siyasi iktidarın işi olmadığını, sadece iktidar partisinin de sorumluluğunda bulunmadığını belirten Işık, “Terörle mücadele bir bütün mücadeledir, topyekun mücadeledir. Burada bütün siyaset kurumuna, medyaya, sivil toplum örgütlerine toplumun her kesimine görev düşüyor. Bu görev bilinci ile hareket edilirse inanıyorum ki, terörle mücadele kazanılacaktır” ifadesini kullandı.

Şu ana kadar Türkiye’nin yaklaşık 35 yıldır terörle mücadele tarihinin en şiddetli dönemini yaşadığını vurgulayan Işık, “Devletimizin gücünü kimsenin sınamasının mümkün olmadığını, zannediyorum şu son süreçte herkes gördü. Bu noktada da bütün gücümüzle terörün bitirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.