TERÖRLE MÜCADELE SADECE TERÖRİSTLE MÜCADELE DEĞİLDİR

Nisan 16, 2013  

AK Parti Artvin İl Başkanlığı çözüm süreciyle ilgili konferans düzenledi. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılan STK temsilcileri, kanaat önderleri, vatandaşlar ve partililerin katıldığı konferansa TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, konuşmacı olarak katıldı. Işık, “Terörle mücadele teröristle mücadele değildir.” dedi.

Işık, yaptığı konuşmada, Türkiye açısından çok önemli olan sürecin başarıyla tamamlanması durumunda ülkenin ve milletin neler kazanacağının ortada olduğunu belirterek, “Sürecin sonunda kazananlar ve kaybedenler olacak. O kaybedenlerin yapmaya çalıştıkları en önemli iş bilgi kirliliği oluşturup, süreci provoke etmek. Bizim iktidar olarak süreçle ilgili kafamız net, ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz” dedi.

Türkiye´nin dünyada güçlü konumda olması için güçsüz kılan bir takım sebepleri izole etmek zorunda olduklarını ifade eden Işık, “Ayağımızdaki prangaları kırıp atmak zorundayız. Çözüm sürecini, yeni başlamış bir süreç olarak değerlendirmek yanlış. Süreç, AK Parti´nin iktidara geldiği ilk günden başlayarak bugüne kadar aşama aşama geldi” diye konuştu.

Daha Fazla Demokrasi Ve Daha Güçlü Ekonomi

Işık ”Bazı kesimler, ´ne verdiniz de bu görüşmeleri yapıyorsunuz´ diyor. Biz Türkiye´nin birlik ve beraberliğini, üniter yapısını bozacak, vatandaşımızın başını öne eğdirecek hiçbir şey vermedik ve hiçbir şeyin de pazarlığını yapmadık. Biz sadece, ´daha fazla demokrasi ve daha güçlü ekonomiyi sağladık´“dedi.

Bu zamana kadar siyasetçilerin terörle mücadeleye hep teröristle mücadele olarak gördüğünü belirten Işık, Bu yüzden bu işi hep askere bıraktı. Biz böyle düşünmüyoruz, bunun çok çeşitli ayakları olduğuna inanıyoruz. AK Parti terörle mücadelede doğru hareketleri yaptığı için Doğu ve Güneydoğu’da 1. parti oluyor. diye konuştu

Işık, çözüm sürecinin anahtar kelimesinin, devletin bölge halkına değer verdiğini hissettirmesi olduğunu sözlerine ekledi.

Işık’ın konuşmasının ardından katılımcıların sorduğu soruları cevapladı.