“Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır”

Haziran 25, 2016  

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır. Mardin halkının bu noktada desteğini almaktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

image

Bakan Işık beraberinde milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililerle Mardin’e geldi. Valiliği ziyaret eden Işık, Vali Mustafa Yaman ile makamında görüştü. Işık, Türkiye’nin başkentinin Ankara, kardeşliğin ve birlikte yaşamanın başkentinin de Mardin olduğunu bildirdi.

Kentin tarih boyu büyük bir kültür ve medeniyetin merkezi olduğunu aktaran Işık, “Mardin Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından birisi. İnşallah bu terörle mücadeleyi başarı ile sonuçlandırdıktan sonra Mardin herkesin görmeyi çok arzu ettiği ve edeceği için de herkesin yoğun olarak geleceği bir merkez haline gelecek.” diye konuştu.

Işık, şu anda terörle büyük bir mücadele verildiğini, terörle mücadele halkın desteğini çok önemli olduğunu vurgulayarak, burada en büyük sevinçlerinin Mardin halkının teröre ve teröristlere prim vermemesi olduğunu belirtti.

Işık, “Terörle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve ilgili kurumlara açıkça desteğini ortaya koyması önemli. Biz bunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır. Mardin halkının bu noktada desteğini almaktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bakan Işık, bir tek sivil vatandaşın dahi kılına zarar gelmemesi için çok büyük bir titizlikle bu mücadeleyi sürdürdüklerine işaret etti.

Terörle amansız mücadele edeceklerini, kardeşliği güçlendirecek adımlara atmaktan da dün olduğu gibi bugün de geri durmayacaklarını belirten Işık, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin tek çıkar yolu birlik ve beraberliğidir, kardeşliğidir. Bu topraklarda bin yıldır kardeşliği yaşıyoruz. Bundan sonra da inşallah kıyamete kadar bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Biz bu bilinç, şuur ve anlayışla bölgemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Bakan Işık, bir gazetecinin ‘bedelli askerlik’ ile ilgili sorusu üzerine, “Şu anda bakanlığımızda böyle bir çalışma henüz yok.” yanıtını verdi.