“TEŞKİLATIMIZ OLMASAYDI BU BAŞARIYI ELDE EDEMEZDİK”

Kasım 2, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Seçime katılım oranının Avrupa’nın hiçbir ülkesinde olmadığı kadar yüksek bir orana gelmesi, Türkiye’de demokrasinin ne kadar kökleştiği, ne kadar güçlendiği ve demokrasi dışında herhangi bir özlem duyanların hevesinin her seferinde nasıl kursağında kaldığının en güzel göstergesi oldu” dedi.

IMG-20151102-WA0007

Işık, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın yanındaki alanda kurulan platformda yaptığı konuşmada, Kocaeli, Türkiye ve yurtdışında sandığa gidenlere teşekkür etti.

Sandığa gitmenin demokrasiye sahip çıkmak anlamına geldiğini vurgulayan Işık, “Bugün oy kullanma hakkı olan herkes bütün dünyaya çok güzel bir demokrasi örneği gösterdi. Seçime katılım oranının Avrupa’nın hiçbir ülkesinde olmadığı kadar yüksek bir orana gelmesi, Türkiye’de demokrasinin ne kadar kökleştiği, ne kadar güçlendiği ve demokrasi dışında herhangi bir özlem duyanların hevesinin her seferinde nasıl kursağında kaldığının en güzel göstergesi oldu” ifadesini kullandı.

IMG-20151102-WA0006

 “Teşkilatımız olmasaydı bu başarıyı elde edemezdik”

Işık, 7 Haziran’da Kocaeli’de başarılı olduklarını, ancak 6 milletvekilini çıkarabildiklerini kaydederek, Türkiye genelinde ise iktidarı kaybettiklerini anımsattı.

Vatandaşların, 7 Haziran seçiminde kendilerine verdiği mesajı iyi anladıklarını belirten Işık, seçim beyannamelerini bu doğrultuda hazırladıklarını söyledi.

Işık, ondan sonra her gün yükselen bir oy oranıyla 1 Kasım’a geldiklerine işaret ederek, şunları söyledi:

“Kocaeli’de yüzde 46,5 almıştık, şu anda yüzde 56,5 oldu. 7 Haziran için Kocaeli’ne 583 bin oy hedefi koymuştuk, bugün 621 bin Kocaeli’de AK Parti oy aldı. Kocaeli ve Türkiye’de istikrarı seçen AK Parti seçmenimize de teşekkür ediyorum. Böyle bir başarının oluşmasında partimizle milletimiz arasında köprü görevi yapan teşkilatımız olmasaydı bu başarıyı elde edemezdik.”

 “Sonraki seçimde buraya yerli otomobille geleceğiz”

Bakan Işık, 7 Haziran seçimlerinden önce Kocaeli’ye verdikleri sözleri hayata geçirmek için “İlk günkü aşkla haydi bismillah” diyeceklerine dikkat çekerek, seçim beyannamelerinde Türkiye’ye verdikleri sözleri de gerçekleştirmek için çalışacaklarını kaydetti.

“Bir sonraki seçimde yerli otomobille buraya geleceğiz inşallah” diyen Bakan Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Verdiğimiz her sözün yerine gelmesi için gece gündüz çalışacağız. Milletimizin desteği ve duası bizimle oldukça aşamayacağımız hiçbir engel yok, çözemeyeceğimiz hiçbir problem yok. Bu noktada Allah yar ve yardımcımız olsun. Bugün itibarıyla seçilen sadece 7 milletvekilimize değil, Kocaeli’de seçilen 11 milletvekilimize de başarılar diliyorum. Kocaeli için inşallah bundan sonraki süreçte bir araya gelebilmeyi, birlikte Kocaeli için çalışmayı arzu ediyorum. Türkiye’nin bu akşam ortaya koyduğu tablodan sonra başta yeni anayasa olmak üzere Meclisin tamamının Türkiye’nin meseleleri için bir uzlaşma platformunda buluşmasını temenni ediyorum.”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da Kocaeli’de yüzde 56,4 oy aldıklarını vurgulayarak, böylece kentten 7 milletvekili çıkarmaya hak kazandıklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından alanda havai fişek gösterileri yapıldı. Partililer, çalınan müzikler eşliğinde alınan sonucu kutladı.