TOPTAN VE IŞIK MECLİSTE KOCAELİLİ İZCİLERLE

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık milli egemenlik haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  Kocaeli’den 200 çocuk izciyi misafir etti.  

 

Genel Kurul Salonunu Gezdiler

İzci lideri ve TBMM ilköğretim okulu müdür yardımcısı İlyas Tosun başkanlığında meclise gelen 200 kişilik öğrenci grubu önce TBMM genel kurul salonu görme imkanı buldular. Meclis rehberinin genel kurul hakkında  verdiği kısa bilgilerden sonra Kocaelili izciler  meclis lokantasında öğle yemeği yediler. 

 

 Köksal Toptan’la Görüştüler


Daha sonra rehber eşliğinde meclisin kütüphanesini, salonlarını gezen izciler Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile birlikte meclis bahçesinde Meclis Başkanı Köksal Toptan ile buluştular. Çocuklarla bir süre sohbet eden Toptan tüm izcilere birer meclis amblemli şapka hediye etti. 

 

 IŞIK ”İzcilik Yaygınlaşmalı”


Meclis Başkanı Köksal Toptan’ın ayrılmasından sonra izcilere verdiği destekten ötürü izci lideri  İlyas Tosun  Milletvekili Fikri Işık’a bir plaket hediye etti. Burada yaptığı konuşmada Işık” izciliğin çok faydalı bir faaliyet olduğunu, izciliğin birlikte yaşamayı, disiplini, ekip olmayı öğrettiğini, bu çalışmaların daha da yaygınlaştırılması gerektiğini” söyledi. Meclis ziyareti sonrası Anıtkabir’e de giden izciler akşam saatlerinde Ankara’dan ayrıldılar..