TRT TÜRKİYE’NİN BİLGİ VE KÜLTÜR HAZİNESİDİR

Mayıs 1, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kamu kimliğinin sorumluluğuyla yayıncılık hayatını yürüten TRT’nin, Türkiye’nin bilgi ve kültür hazinesi haline geldiğini belirtti.

Başlıksız-1

Işık, TRT’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 1 Mayıs 1964’te radyo yayınlarıyla Türkiye’nin sesi olmaya başlayan Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun 51. yaş gününü kutladı.

Kamu kimliğinin sorumluluğuyla yayıncılık hayatını yürüten TRT’nin, bugün artık Türkiye’nin bilgi ve kültür hazinesi haline geldiğine işaret eden Işık, şunları kaydetti:

“Sayısı gün geçtikçe artan televizyon ve radyo kanalları ile dünyanın en büyük yayıncı kuruluşlarından olan TRT, büyük heyecanla beklenen ve yakın zamanda açılacak İngilizce haber kanalıyla da uluslararası yayıncılığa imzasını bir kez daha güçlü şekilde atacaktır. İlkeli bakış açısı ve ileri teknolojiyi kullanan yapısıyla dünyanın en saygın medya kuruluşları arasında olma hedefini tutturan TRT, başarılarına yenilerini de ekleyerek, küresel ölçekte hak ettiği yeri almaktadır. TRT camiasının 51. yaş gününü bir kez daha tebrik eder, iftihar ettiğimiz yayıncılık başarılarının devamını dilerim.”