TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ EYLEM YAPAMAZ NOKTAYA GETİRECEĞİZ

Haziran 25, 2016  

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Gerçekten 23 Temmuz 2015’te başlayan ve şu anda hala devam eden terörle mücadele sürecinde bugüne kadar elde edilmemiş başarılar elde edildi. Terör örgütüne ölümcül darbe indirildi. Terör örgütü artık büyük oranda eylem yapamaz hale geldi.” dedi.

image

AK Parti İl Başkanlığı’nca düzenlenen iftar programında konuşan Bakan Işık, partililerin ramazan ayını tebrik ederek, siyasetin millet ve vatan için yapıldığını, siyasetin gelecek kuşakların çok daha güzel şehirlerde ve çok daha güçlü bir ülkede yaşaması için sürdürüldüğünü belirtti.

AK Parti’nin, kurulduğu günden beri bu anlayışla Türkiye’ye hizmet ettiğini anlatan Işık, Türkiye’nin her alanda geliştiğini, güçlendiğini bildirdi.

Bakan Işık, Türkiye’nin bölgesinde güçlü olmasının sadece bu ülkede yaşayan insanlar ve Türkiye’den beklentisi olan gönül coğrafyası için de önemine değinerek, şunları söyledi:

Biz bu anlayışla bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü konuda çalışmalar yapmak, diğer yandan da ordumuzun caydırıcı gücünü artırmak için çok ciddi gayret gösteriyoruz. Bakınız şu anda terörle yoğun bir mücadele yapıyoruz. Terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerimizle bütün gücüyle devrede. Gerçekten 23 Temmuz 2015’te başlayan ve şu anda hala devam eden terörle mücadele sürecinde bugüne kadar elde edilmemiş, başarılar elde edildi. Terör örgütüne ölümcül darbe indirildi. Terör örgütü artık büyük oranda eylem yapamaz hale geldi. Şimdi kalleşçe yöntemlerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizle güvenlik güçlerimizle, mücadele etmenin beyhude gayreti içerisindeler.”

Türkiye’nin terörle kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğini anlatan Bakan Işık, şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir terör örgütüne ya da terör örgütlerine boyun eğecek bir ülke olmadığını vurgulayan Işık, “Biz, Allah izniyle bu mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Bu noktada terörle mücadelede görev alan kahraman askerimize, polisimize, jandarmamıza, güvenlik görevlilerimize, geçici köy koruyucularına özellikle yarın hiç kimse haksız ve mesnetsiz iddialar da bulunmasın diye de dün akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çok önemli bir kanunu görüştük ve kabul ettik. Artık hiç kimse kafasına estiği gibi dava açamayacak. Artık hiç kimse haksız ve mesnetsiz iddialarla askerimizi yıpratamayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi sizden aldığınız yetkiyle bu kanunu çıkardı.” diye konuştu.

Tüm terör örgütlerini eylem yapamaz noktaya getireceğiz

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, birilerinin ısrarla Türkiye’nin 90’lı yıllara döndüğünden bahsettiğine işaret ederek, ” Hayır, Türkiye 90’lı yıllara dönmedi, bundan sonrada inşallah dönmeyecek.Türkiye terörle amansız mücadele edecek ama bunu tamamen hukuk içerisinde yapmaya devam edecek. Bütün bu mücadeleyi yürütürken de asla kardeşlikten taviz vermeyeceğiz.” dedi.

Bakan Işık, “Bu kanunu EMASYA’ya benzetmeye çalışanlar beyhude bir çaba içerisinde bu düzenleme Türk Silahlı Kuvvetlerine sadece ve sadece terörle mücadelede icrai yetki veriyor. Diğer tüm görev, yetki ve sorumluluk siyasi iradedir. Her türlü gözetim de izleme de valilerin sorumluluğundadır. Hiç kimsenin bu noktada EMASYA protokollerini hatırlatarak, bir algı operasyonu yapmasına müsaade etmemeliyiz. Bu Türkiye için son derece önemli ve gerekli bir kanundu bunu Meclis’imiz kabul etti. Adeta orada kahramanca mücadele eden askerimize bir bayram hediyesi oldu. İnşallah bu mücadeleyi en güçlü şekilde sürdüreceğiz ve Türkiye’ye yönelik tehdit oluşturan tüm terör örgütlerini eylem yapamaz noktaya getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.