TÜNELDE IŞIK GÖRÜNDÜ

Eylül 2, 2010  


Işık ve Karaosmanoğlu  Seka Tüneli’nin güney bölümüne girdi. Kazık çakma ve kiriş çalışmalarının tamamlandığı tünelin güney ucunda kazı çalışmaları devam ediyor. Tünelin bir ucundan girildiğinde diğer ucundan gelen ışığı görmek, Başkan Karaosmanoğlu ile milletvekili Işık’ı memnun etti.

 


 

BAŞKAN SIK SIK DENETLİYOR


Seka Tüneli’ndeki çalışmaları sık sık denetlediğini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Burası Türkiye’nin en önemli ulaşım arteri. Tüneldeki çalışmalar güzel gidiyor. Ekipler 24 saat çalışıyor. Planlanan zamanda tamamen trafiğe açmak istiyoruz. Aslında çok zor bir çalışma, ama bugüne kadar çok güzel geldi. Artık zor işler bitti, bundan sonra üstyapıya girilecek’’ dedi.

 

ÇOK BÜYÜK BİR ESER


Seka Tüneli bittiği zaman, şehir trafiğinde önemli bir rahatlama sağlayacağını aktaran Başkan Karaosmanoğlu, “Tünel bittiği zaman yolun ilerisinde bulunan sinyalizasyonları da kaldıracağız. Böylece transit yol açılmış olacak. Yapılan bu çalışmanın çok büyük bir eser olduğu kanaatindeyim’’ ifadesini kullandı.

 

 


 

ULAŞIMDA YENİ GÜZERGAH


Ulaşımda yeni güzergah uygulamasının da yarın başlayacağını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Doğudan gelen bütün araçlar Seka’dan aşağıya inecek. Yeni sistem de trafiğe bir rahatlık getirecek. Artık vatandaşlarımız ve ulaşımda görev alan şoför arkadaşlarımız da buna alıştı ve bize çok yardımcı oluyorlar’’ şeklinde konuştu.

 

 


 

IŞIK’TAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR


Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte tünelin içine giren milletvekili Fikri Işık ise, çalışmalarda sona gelinmiş olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Milletvekili Işık, “Çalışmalarda artık sona gelinmiş, tünelin ucu gözükmüş. İzmit’imizin yıllardır ızdırap çektiği merkez geçişi, Seka Tüneli bittikten sonra rahatlayacak. İzmit; Seka Tüneli’yle, petrol istasyonunun kalkmasının ardından 8 şerite çıkacak yoluyla, Adalet Köprüsü’yle tamamen rahatlamış olacak. Bu çok heyecan verici. Kocaeli’nin, İzmit’in geleceği için bizi umutlandıran bir çalışmanın artık son noktalarına gelindi. Ben başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum’’ yorumunu yaptı.