TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Mart 16, 2014  

IMG_1763IMG_1759

IMG_1764

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ”Türkiye’de artık Allah’a hamdolsun, ‘benim fikrim var’ diyen gencin fikirlerinin ciddiye alınarak değerlendirildiği bir yapı var. Türkiye’de ‘ben üretmek istiyorum’ diyene hem devlet imkanlarıyla hem de diğer imkanlarla destek olduğumuz bir yapı var” dedi.

Darıca’daki bir kafeteryada düzenlenen toplantıda, yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak gençlerle bir araya gelen Işık, gençlerin vereceği oyla ülkenin gidişatına katkı sağlayacağını söyledi. 1990’lı yıllarda kendi yaşadıklarını ve ülkenin o dönemki sorunlarını anlatan Işık, o dönemde birilerinin ülkenin gündemini cinayet, kavga ve kaosla karıştırmaya çalıştığını kaydetti.

30 Mart’da yerel seçimlerin yapılacağını anımsatan Işık, şunları kaydetti: “Tercihinizi yaparken özellikle son dönemde yaşanan olaylara dikkati çekmek isteriz. Türkiye’de özgürlük adına size sunulan olayların perde arkasını görmenizi isteriz. Türkiye’de bazı işler yolunda gittiğinde bazılarının ne kadar rahatsız olduğunu bilmenizi isteriz. İsteriz ki, Türkiye bu istikrarını sürdürsün. İsteriz ki, sizler bizden görevi devir alacağınızda daha güçlü ülke devralın ve daha güçlü bir ülke devredin. Bunu yapmazsak hem tarihimize hem de geleceğimize karşı sorumlu oluruz. Bizden öncekilerin bize karşı yapmadıkları görevi, biz size yaparak devir etmek istiyoruz.”