“TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN TERÖRE TESLİM OLMADI”

Şubat 19, 2016  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: – “Özellikle YPG ve PYD’yi terör örgütü görmeyenlerin, ümidim bu olaydan sonra tavırlarını değiştirmeleri ve aynen PKK’yı kabul ettikleri gibi YPG ve PYD’yi de terör örgütü olarak kabul etmeleri ve ona göre bir tavır takınmalarıdır”dedi.

12716112_425235387686695_6801690242223319711_o

Bozdağ ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Yozgat Organize Sanayi Bölgesindeki Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri AŞ’nin balistik laboratuvarının açılışını yaptı.

Işık:Saldırıda hayatını kaybeden tüm asker, sivil vatandaşlara, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Işık: “Terörün 2 temel hedefi oluyor. Bunlardan biri iç hedef, diğeri dış hedef. İçte kaos ortamı oluşturmak, korku iklimi oluşturmak ve bu sayede hedeflerine ulaşmayı amaçlar ama Allah’a hamdolsun Türkiye bu noktada hiçbir zaman teröre teslim olmadı. Terörün varmak istediği hedeflere hamdolsun bir zemin oluşmadı. Bu son terör olayı, milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmaya yönelik bu terör olayı bu amaca hizmet etmedi. Aksine milletimizin birlik ve beraberliğinin ne kadar önemli olduğunu ve bu terörle mücadele birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. İkinci hedef ise dış hedeftir. O da Türkiye’nin güçsüzleştirilmesi, bölgede etkisizleştirilmesi, bölgede gelişen olaylara Türkiye’nin müdahil olmasını engellemeye yönelik bir amaç taşımaktadır. Bu kesinlikle Türkiye’nin kabul edebileceği bir amaç değildir.

Bölgede olan biten her şey Türkiye’yi kısa, orta ve uzun vadede etkileyecektir. Dolayısıyla Türkiye’deki her türlü gelişmeyi Türkiye yakından takip etmek durumundadır, ediyor ve gerekli tedbirleri zamanında almak durumundadır ve şu an da alıyor. Özellikle YPG ve PYD’yi terör örgütü görmeyenlerin, ümidim bu olaydan sonra tavırlarını değiştirmeleri ve aynen PKK’yı Kabul ettikleri gibi YPG ve PYD’yi de terör örgütü olarak kabul etmeleri ve ona göre bir tavır takınmalarıdır. Doğru olan budur. Terör bugüne kadar hiçkimseye fayda getirmemiştir ve hiçbir şekilde de terörle sonuç almak mümkün olmamıştır. Ümidimiz müttefiklerimizin bu yanlıştan bir an önce dönmeleridir.”

İçerisinde bulundukları üretim tesisinin Türkiye’nin güvenliği ve savunması açısından önemli bir tesis olduğunu aktaran Işık, hem Türkiye’ye hem de yurt dışına özellikle güvenlik güçlerinin güvenli şekilde görev yapması için gereken kıyafetlerin üretildiğinin görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bozdağ ve Işık, açılışın ardından tesisi gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı.