TÜRKİYE ŞU ANDA 4’TEN FAZLA TERÖR ÖRGÜTÜYLE AYNI ANDA MÜCADELE EDİYOR

Ekim 24, 2015  

“Sadece bir örgütle değil, Türkiye şu anda 4’ten fazla terör örgütüyle aynı anda mücadele ediyor. Bu terörle mücadelenin de kararlılıkla mücadele edilmesi ve terör örgütünün silah bırakmasının sağlanması da yine güçlü ve istikrarlı bir hükümet yapısıyla mümkün olur”
fikri son1
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin sadece bir örgütle değil, 4’ten fazla terör örgütüyle aynı anda mücadele ettiğini belirterek, “Bu terörle mücadelenin de kararlılıkla mücadele edilmesi ve terör örgütünün silah bırakmasının sağlanması da yine güçlü ve istikrarlı bir hükümet yapısıyla mümkün olur” dedi.
Işık, Gölcük ilçesindeki restoranda muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarların maaşlarını 800 liraya çıkardıklarını, bunu asgari ücret seviyesine yükselteceklerini anlatan Işık, büyükşehir belediyelerinde Muhtarlar Daire Başkanlığı kurulacağını söyledi.

Gölcük’te yapılacak yatırımlara değinen Bakan Işık, “Türkiye’de istikrar olursa bu işten bütün şehirlerimiz kazançlı çıkıyor. Türkiye’de istikrar olmazsa da bunun bedelini hepimiz ödüyoruz. Onun için 1 Kasım seçimlerinde bizim en çok üzerinde durduğumuz konu Türkiye’nin güçlü hükümet yapısıyla yoluna devam etmesi. Türkiye’nin şu anda güçlü bir hükümete olan ihtiyacı, belki bundan 4 seneden, 8 seneden, 12 seneden daha fazla” ifadelerini kullandı.
Bakan Işık, dünya ekonomisine yönelik de değerlendirmelerde bulundu.
Çin ekonomisindeki yavaşlamanın tüm dünyayı endişelendirdiğini dile getiren Işık, şöyle konuştu:
“Bunun bir ekonomik durgunluğa hatta ekonomik krize dönüşme endişesi ciddi derece dünyadaki ekonomi çevrelerinde konuşuluyor. Bu Türkiye için de önemli bir risktir. Çin ekonomisindeki yavaşlama tüm dünyayı etkileyecek. ABD ekonomisindeki belirsizlik, kendini ciddi ciddi gösteriyor. Faizi arttıracaklar, arttırmayacaklar, adeta papatya falı gibi oldu. Yani dünya ekonomisinde belirsizlik dönemine giriyoruz.”
” Terörün mağduru olan ülkelerden bir tanesiyiz”
Dünyadaki bütün problemlerin yarısından çoğunun Türkiye’nin çevresindeki coğrafyada yaşandığına işaret eden Işık, şöyle devam etti:
“Bölgemizde 5’ten fazla ülkede devlet otoritesi yok. Maalesef bir yerlerde büyütülen, geliştirilen terör, bölgemizin kalbine yerleştirildi. Biz bu terörün mağduru olan ülkelerden bir tanesiyiz. Bir taraftan da küresel güç merkezlerinden güç alan ve Türkiye’yi dize getirmeye çalışan terör örgütü var. Ama şu anda bu terör örgütüyle de ciddi bir mücadeleyi yürütüyoruz. Sadece bir örgütle değil, Türkiye şu anda 4’ten fazla terör örgütüyle aynı anda mücadele ediyor. Bu terörle mücadelenin de kararlılıkla devam edilmesi ve terör örgütünün silah bırakmasının sağlanması da yine güçlü ve istikrarlı bir hükümet yapısıyla mümkün olur.”
Bakan Işık, 1 Kasım genel seçimleri sonrasında istikrarın sağlanmasını arzuladıklarını, tek başına güçlü bir hükümetin kurulmasını istediklerini kaydetti.
fikri son