ÜÇ AYLAR BAŞLADI REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Nisan 30, 2014  

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık

Mübarek üç ayların başlangıcında ilk Kandil olan Regaip Kandili’ni tüm İslam dünyası ve milletimizle birlikte idrak ediyoruz. Maneviyatı yüksek olan kandil geceleri yenilenme, arınma, birlik ve beraberlik günleridir. Bu gecenin de birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olmasını diliyorum.

Kandilin coşku ve heyecanını yaşadığımız bu günde bölgemizde ve dünyada akan kanın ve dökülen gözyaşının dinmesi, huzur ve istikrarın hakim olması temel arzumuzdur. Türkiye büyük tarihi ve kültürel mirası, siyasi ve ekonomik potansiyeliyle bölgesinde ve dünyada bir istikrar ve güven abidesi olmaya devam edecektir. Ülkemiz son oniki yılda demokrasisini geliştirmiş, istikrarı artırmış ve ekonomisini büyütmüştür. Bu insanımızın becerisinin, emeğinin, dayanışma ve kardeşlik anlayışının bir eseridir.

Aziz milletimiz böylesi mübarek gecelerden aldığı ilhamla birlik ve beraberliğini, dayanışma ve kalkınmasını sürdürecek ve 2023 hedeflerini gerçekleştirecektir. Büyük tarihimiz ve kültürümüz yanında bilim, teknoloji ve sanayi alanındaki gelişmeler bizim rehberimiz olmaya devam edecektir. Gelişmeye ve kalkınmaya, daha güçlü ve müreffeh bir ülke olmaya duyduğumuz özlemle çalışmaya devam edeceğiz.

Böylesi mübarek günlerden nasibimizin fazla olmasını diliyor, tüm milletimizin ve İslam dünyasının Regaip Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyorum.