“ÜLKEMİZ İSTİKRARINI KORUDUKÇA HİÇBİR GENCİMİZİN İŞSİZ KALMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Ekim 27, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Başiskele’de faaliyet gösteren bir lastik fabrikasını ziyaret eden Işık, işçilerle yemek yiyip sohbet etti.

Işık, burada yaptığı konuşmada, fabrika ziyaretlerinde işçilerle yemek yemeyi sevdiğini, böylece Türkiye’nin üretimine katkı sağlayan çalışanlarla sohbet etme imkanı bulduğunu söyledi.

Yeni gelişen anlayışla fabrikaların en önemli bileşenlerinin çalışanları olduğunu belirten Işık, “Eğer çalışan mutluysa fabrika kazanır. Çalışan huzurluysa fabrika daha kaliteli ve nitelikli üretim yapar. Sizin yaptığınız üretimin kalitesi fabrikanın daha büyümesini sağlıyor. Sizin gösterdiğiniz gayret sizden sonra işe alınan insanların da ekmek yemesini sağlıyor” diye konuştu.

Işık, Türkiye’nin iş kalitesi ve niteliğinde avantajlar olduğuna işaret ederek, “Türkiye’nin en büyük gücü, nitelikli insan kaynağı, nitelikli üreten, kaliteli üretim yapan insan kaynağı. Bu sayede Türkiye sürekli yeni istihdam oluşturuyor. Pek çok dünya markası artık Türkiye’de yatırım yapıyor. Bu sizlerin yaptığı üretimin kalitesinden kaynaklanan sevindirici durum. Ülkemiz istikrarını korudukça, bütün kaynaklarını üretime, yatırıma, istihdama aktardıkça sokakta hiçbir gencimizin işsiz kalması mümkün değil. Türkiye olarak bütün gayretimiz ve hedefimiz, istikrar içerisinde ülkemizi büyütmek. Ülke büyüdükçe oluşan refahı en dar gelirli kesimden başlayarak dağıtmak. Bunu yapabildiğimiz ölçüde de ülkemizde yaşayan insanların huzurunu ve refahını arttırmış oluruz. İstikrarın korunması Türkiye’nin enerjisini içinde harcamak değil, enerjisini yerli arabasını, uçağını, tankını, uydusunu, savaş uçağını yapmak için harcaması gerekiyor. Burada da son yıllarda güzel başarılar elde ettik” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Bakan Işık ve beraberindekiler fabrikayı gezdi.

LASTİK