“ÜLKENİN BAŞARILARI BİRİLERİNİ KISKANDIRIYOR”

Mayıs 30, 2015  

Ülkenin Başarıları

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti tek başına iktidarı kaybederse Türkiye’nin alternatifinin ne olduğunu sorarak, “Herkes bir düşünsün. Türkiye’nin alternatifi söyleyeyim size krizdir” dedi.

Işık, İzmit Çarşı seçim bürosunun açılışında, AK Parti’nin kuruluşundaki heyecanla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Türkiye’yi tarihine, ecdadına ve medeniyetine yakışır noktaya getirmek için ibadet aşkıyla gece gündüz çalıştıklarını belirten Işık, “Bu, öyle bir çalışma oldu ki insanların ömründeki 12 yıl adeta 20-25 yıl değerinde ömrümüzü eskitti. Sebep, normal insan kapasitesinde çalışmadık. Gece gündüz çalıştık” şeklinde konuştu.

Partisinin 12 yıllık iktidarı döneminde ülkede birçok alanda gelişme yaşandığını anımsatan Işık, milliyetçiliğin lafla değil, hizmetle ölçüldüğünü anlattı.

Işık, birilerinin nutuk, AK Parti’nin ise icraat milliyetçiliği yaptığına işaret ederek, “Milliyetçilik, memleketi namerde muhtaç olmaktan kurtarmak değil mi? O zaman en milliyetçi parti AK Parti’dir. Sadece ekonomiye odaklanmadık, ülkede özgürlüklerin önünü açan parti de AK Parti oldu” değerlendirmesinde bulundu.

 “Senin adın Selahattin olmuş ama sen değerlerinden uzaklaşmışsın”

Işık, birilerinin HDP’yi “gazladığını” söyledi.

“Selahattin Demirtaş’ı barış güvercini ilan ediyorlar. Ne kadar şirin çocuk, popstar, popstar. Saz da çalıyor, bağlama çalıyor, türkü söylüyor” ifadesini kullanan Işık, şunları kaydetti:

“Yahu bu işte bir tuhaflık yok mu? Selahattin Demirtaş, neden popstar oldu, biliyor musunuz? ‘Diyaneti kaldıracağım’ dedi. ‘Benim öyle dinle, diyanetle işim olmaz’ dedi. ‘Kabe ile Taksim benim için neredeyse aynıdır’ dedi. Müslümanlar için Kabe neyse, Taksim, işçiler için oymuş. Hiç bizim inancımızda Kabe ile Taksim kıyas edilir mi? Bizim inancımızda müminlerin kıblesi bir başka yerle mukayese edilir mi? ‘Müslümanlar için Kabe neyse, Taksim işçiler için odur’ diyor, Allah Allah. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Senin adın Selahattin olmuş ama sen değerlerinden uzaklaşmışsın.

Sen değerlerinden uzaklaştığın için seni alkışlıyorlar, popstar pozisyonuna getiriyorlar. ‘Bravo Selo, helal olsun’ diyorlar. ‘Selahattin’ bile dememeye çalışıyorlar, ‘Selo, Selocan’. Niye? O değerleri temsil ederse olmaz.”

 “Ülkenin başarıları birilerini kıskandırıyor”

Işık, birilerinin Türkiye’de koalisyon umutları kurduğunu anlatarak, ülkenin tek başına iktidarla tanıştığı dönemlerde şaha kalktığını vurguladı.

Işık, şu görüşleri paylaştı:

“Acaba AK Parti, tek başına iktidarı kaybederse Türkiye’nin alternatifi nedir? Herkes bir düşünsün. Türkiye’nin alternatifi söyleyeyim size krizdir. Türkiye, koalisyon dönemlerinde patinaj yaptı. Türkiye’nin bu sıçramasına devam etmesi için sandıklarımızı doldurmamız lazım. Bugün artık bu ülkenin başarıları birilerini kıskandırıyor. Bizim anladığımız milliyetçilik, bir taraftan memleketi namerde muhtaç etmemek, diğer taraftan ülkenin gücünü ve itibarını yükseltmek. 12 senedir bunları başardık.

Bundan sonra da bunları başarmaya devam edeceğiz, bir tek Türkiye’nin istikrarını sürdürmesine ihtiyaç var. Türkiye’nin 12 yıldaki istikrarı pek çok küresel güç merkezini rahatsız etti.”

“7 Haziran’da sandıklara sahip olmak durumdayız” diyen Işık, arzularının Kocaeli’de seçime katılımı yüzde 90’ın üzerine çıkarmak olduğunu kaydetti.

Işık, şunları belirtti:

“Eğer seçime katılım yüzde 89-90 olsun, o zaman bakayım HDP barajı aşıyor mu, aşamıyor mu? AK Parti’ye oy vermiş olup da kararsız seçmenlere ulaşıp onları ikna etmeye var mıyız? Bugüne kadar AK Parti’ye oy vermemiş ama ülkenin istikrarını, gücünü arttırmasını isteyenlere ulaşıp onları ikna etmeye var mıyız? Sandıklara sahip çıkmaya var mıyız? Kime vatandaş oy verdiyse o oyun o partiye yazılması için çalışmaya var mıyız? İnanıyorum ki 7 Haziran, ülkemiz ve milletimiz için ikinci yarının ilk düdüğü olacak. 7 Haziran’da ülkemiz istikrarını sürdürürse Türkiye, 2023 hedeflerine dolu dizgin yürüyecek.”

Konuşmanın ardından Işık ve beraberindekiler, seçim bürosunun açılışını yaptı.