ÜLKENİN GELECEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

Şubat 27, 2014  

 

IMG_6090IMG_6091IMG_6127IMG_6131

 

 

“Biz, birileri ülkenin bugününü karartmaya çalışırken, Başbakanımızın önderliğinde ülkenin geleceğini aydınlatmak için çalışıyoruz. Bu konuda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz”

Darıca İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışı için düzenlenen törende konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti hükümetinin insan yetiştirmeye çok büyük önem verdiğini belirterek, bu nedenle eğitime yatırım yaptıklarını söyledi.

Bir ülke geleceğini garanti altına alacaksa, o ülkede yapılması gereken en önemli yatırımın eğitim ve bilim yatırımı olacağını vurgulayan Işık, AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bugüne kadar en önemli önceliklerinin eğitim olduğunu ifade etti.

Bakan Işık, 11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesinden en fazla pay ayrılan kalemin eğitim olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu: “Türkiye’de, AK Parti iktidara geldiğinde, 2002 yılında 310 bin derslik vardı. Şu anda bu dersliğe yaklaşık 220 bin derslik ilave ettik. Yani neredeyse 140 senede yapılan dersliğin yüzde 60’ından fazla derslik yaptık. Kocaeli’de 6 bin 500 dersliğimiz vardı. Buna 6 bin 500 derslik daha ilave ettik. Şimdi bin 800 dersliği daha ilave ediyoruz. Ülkemizin çocukları çağın en güzel teknolojisi ile buluşsunlar, tanışsınlar diye önceden kitabı ücretsiz veriyorduk. Şimdi bu kitabın yanına her yavrumuza tableti de ücretsiz veriyoruz.”

Eğitimin, Türkiye’nin en güçlü yönü olmasını istediklerini dile getiren Işık, “Bizim yavrularımız da en gelişmiş ülkelerin yavrularıyla aynı eğitim imkanlarına kavuşsun. Onun için de durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Biz, birileri ülkenin bugününü karartmaya çalışırken, Başbakanımızın önderliğinde ülkenin geleceğini aydınlatmak için çalışıyoruz. bu konuda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Eserler ortaya çıktıkça mutlu oluyoruz. Hizmetler ortaya çıktıkça ayrı bir sevinç duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Ebru sanatı yapılan bir sınıfta da incelemelerde bulunan ışık, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.