ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞMA

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonu’nun geleneksel olarak düzenlediği  “ Fikri Işık’la gündeme dair” adlı toplantılarının ikincisi Seka Park Otel’de Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Yapılan programa, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Kolları Eski İl Başkanı M. Yasin Özlü, İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Demir katıldı. Toplantı,


Üniversitelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Arif Serkan Aydemir’in açılış konuşmasıyla başladı. Toplantının seyrini öğrencilerin inisiyatifine bırakan IŞIK, Öğrencilerin asker-siyaset ilişkisi, İsrail ile ilişkiler, IMF ile anlaşma, Türkiye’nin uluslar arası politikadaki rolü ve teknolojik gelişmeler hakkındaki sorularını cevapladı.

Daha sonra Türkiye’de siyasal hayatın evriminden bahseden Sayın IŞIK, “ Şimdiye kadar yönetimi eline alan siyasetçiler, ortaya güçlü bir siyasi irade koyamadı. Bu sebeple demokrasinin gelişimi askeri darbeler ile sekteye uğratıldı ancak bu darbeleri düzenleyenler Türk Silahlı Kuvvetleri değil, bu kurumun içindeki cuntacı zihniyete sahip olan kişilerdir.” dedi. Son olarak, Fikri Işık, gençlerle tartışmanın önemli olduğunu, bu tartışmalar sonunda kimi zaman kendi fikirlerinin yanlış olduğunu anlayabildiklerini ve bu gibi toplantıların daha da artırılmasından memnuniyet duyacağını ifade etti.

Toplantı esnasında açıklama yapan AYDEMİR ise “ Biz Üniversite öğrencileri için milletimizin temsilcisi olan ve görüş önerilerine önem verdiğimiz Sayın Vekilimiz Fikri Işık ile gündem analizi yapmak ve gündemdeki konuları birebir tartışmak son derece önemli bir husustur. Bize bu imkânı veren Fikri IŞIK’a üniversite öğrencileri adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.