Üniversite Öğrencilerinden Soru Yağmuru.

Mayıs 8, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Fikri Işık, Kartepe de düzenlenen bir programda üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

Üniversiteliler sordu,  Işık cevapladı

AK Parti Kocaeli Milletvekilleri kent genelinde çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Kartepe İlçe SKM başkanlığının organize ettiği programa katıldı. Işık, Köseköy Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde, ilçede ikamet eden üniversite öğrencisi gençlerle bir araya geldi. Yaklaşık 150 gencin katıldığı programda, genç davetliler milletvekili adayına kafalarına takılan tüm soruları sordular.

KATILIM HAYLİ YÜKSEKTİ

AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Zeki Özüer, İl gençlik kolları başkanı Ercan Azak, İlçe gençlik kolları başkanı Nihat Aslan, İlçe SKM başkanı İbrahim Bahri Özyılmaz, belediye başkanı Şükrü Karabalık, il genel meclis üyeleri, meclis üyeleri ve davetli öğrencilerin katıldığı program yaklaşık üç saat sürdü.

FİLTRELEME ZORUNLUĞU YOK

Gündemle ilgili soruları da yanıtlayan AK Parti Milletvekili adayı Fikri Işık, bir öğrencinin son günlerde tartışma konusu haline gelen internet yasağı sorusunu yanıtladı. Kişinin kendi vereceği beyan doğrultusunda ancak filtrelemenin mümkün olacağını söyleyen Işık; “İnternette filtreleme konusu, özellikle çocukların girmesi sakıncalı olan siteler için uygulanması söz konusudur. Ayrıca filtreleme kesinlikle kişinin kendisinin vereceği beyanla uygulanır. Birilerin söylediği internet yasağı, sansür gibi söylemler tamamen yalandır ” dedi.

CHP’NİN BAŞARILI BELEDİYESİ OLMAMIŞTIR

Aslen Mersin’li olduğunu söyleyen bir öğrencinin sorduğu, “ Bizim Mersin’de, neden Kocaeli’deki kadar güzel projelerin olmadığını sorduğumda, bize AK Parti para vermiyor diyorlar, buna ne diyeceksiniz ” sorusu üzerine, Işık bunu yapmalarının mümkün olmadığını ve bununla ilgili yasa çıkarttıklarını söyledi. Özellikle tüm belediyelere eşit davrandıklarını belirten milletvekili adayı Fikri Işık, “ Bunlar kendilerine kılıf uyduruyorlar, başaramadık, yapamadık, proje üretemedik diyemiyorlar. Bakın İzmir’in raylı sistemini de biz yaptık, Şırnak belediyesinin su hatlarını da biz çektik. Biz asla hiçbir belediyeyi bizden olmayan diye ayırmayız, ayırmamalıyız. Siz CHP’li olup ta başarılı bir belediye gördünüz mü ?. CHP’nin hiçbir yerde başarılı bir örneği yoktur. AK Partide ise; başarılı olmayan bir belediye başkanı bir daha aday gösterilmez ” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’Yİ AK PARTİYLE KIYASLAMAYIN

Ekonomiden sağlığa, spordan yerel yönetimlere, dış politikadan eğitime tüm soruları yanıtlayan AK parti milletvekili adayı Fikri Işık salondaki gençlere öneride bulundu. Tüm gençlerin AK Parti’yi AK Parti ile kıyaslamamaları gerektiğini söyleyen Işık; “ Bizler sizler için çalışıyoruz, asla sizlerin başınızı önüne eğdirecek bir işin içinde bulunmadık. Ancak, AK Partiyi kıyaslarken lütfen diğer siyasi partilerle kıyaslayın. AK Partiyi AK Parti ile kıyaslamayın. Geçmiş hükümetlerdeki iktidar partileri ile kıyaslayın, bizim handikabımız budur. İnşallah 2023 hedefini sizlerden aldığımız destekle gerçekleştireceğiz ” dedi.