ÜRETİM VE YATIRIM HERŞEYİN ÖNÜNDE…

Mart 11, 2014  

 

ASO heyeti kabul 10

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “AK Parti iktidarı olarak her şeyin önüne Türkiye’de üretimi ve yatırımı koyduk” dedi.

İzmit Sanayi Sitesi’ndeki restoranda esnafla bir araya gelen Işık, burada yaptığı konuşmada, sanayicilerin Türkiye’nin geçmişini iyi bildiğini belirterek, ülkede yaşanan küçük bir rahatsızlığın ilk etkilediği alanın sanayi olduğunu söyledi.

“Destekleri, KOBİ’lerin güçlenmesi esasına göre yaptık”

Türkiye’de destek mekanizmalarını, KOBİ’lerin güçlü çalışmaları esasına göre uyguladıklarını aktaran Işık, KOBİ’ler arasında en çok önemsedikleri arasında küçük sanayi sitesi esnafının bulunduğunu dile getirdi.

Işık, küçük sanayi sitelerinin 1950’lerin mantığıyla yapıldığını belirterek, “Pek çoğunun yüksekliği yeni araç standardına göre yetersiz. İnsanımız artık daha güzel çalışma ortamı arzu ediyor. Önümüzdeki süreçte arzumuz, çalışan insanlarımızın da şartlarını, gelişen teknolojiyi dikkate alan anlayışla yeni bir sanayi sitesi anlayışı oluşturmak. Arzu ederim ki bunu İzmit’te yapalım. Bir İzmit modeli geliştirelim ve bunu Türkiye’ye örnek gösterelim” şeklinde konuştu.

“Seçim döneminde gökteki yıldızlar bile vaat ediliyor”

Türkiye’nin gelişme gösterdiği dönemlerin siyasi istikrarın sürdüğü zamanlar olduğunu ifade eden Işık, koalisyon dönemlerinde ülkenin gelişme kaydedemediğini ve bundan en fazla KOBİ’lerin etkilendiğini söyledi.

“Birileri, Türkiye’de o eski günleri özlemiş olacak ki Türkiye’de demokrasiye ve siyasete bazı operasyonlar yaparak, o eski günlere dönmenin hesabını yapıyor” diyen Işık, kimsenin eski günlere dönmeyi istemediğinden emin olduğunu vurguladı.

“Şu ara seçim dönemi, gökteki yıldızlar bile vaat ediliyor, eminim yakında ayda tapu dağıtacaklar ama yerine getirilemeyecek boş vaatlerin ülkeye neye mal olduğunu biliyorsunuz.” diyen  Bakan Işık, seçmenin 30 Mart’ta sandıkta  buna göre oy kullanılmasını istedi.