ÜRETİMİN DİJİTALLEŞTİĞİ BİR ÇAĞDA YAŞIYORUZ

Şubat 28, 2016  

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Vefa Holding’in 25.yılı dolayısıyla düzenlenen geceye katıldı.

AsrOFcxlnQuT_EbzEvN2aQhnvU0PU8_8ZsKytR1GMQwL

 

 

– Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “Şu anda yıkıcı ve yaratıcı teknolojilerin iç içe geçtiği bir dünyada yaşıyoruz”

“Üretimin dijitalleştiği bir çağda yaşıyoruz”

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık  son dönemde Vefa Holding ile yollarının sürekli kesişmeye başladığını, şirket geleceğin nerede olduğunu gördüğü için teknolojiye ciddi yatırım yapmaya başladığını söyledi.

 

Şirketin sadece teknoloji ile büyümenin yetmeyeceğini anladığını aktaran Işık, teknolojik fikirleri olanların da yanında olmak, onları desteklemek ve hatta onlarla ortak kurmak açısından söz konusu şirketin risk sermayesi ve girişim sermayesi alanına da yatırım yapmaya başladığını aktardı.

 

Şu anda yıkıcı ve yaratıcı teknolojilerin iç içe geçtiği bir dünyada yaşandığına işaret eden Işık, artık akıllı binaların, akıllı şehirlerin hayata girdiği bir çağda yaşandığını dile getirdi.

 

“Üretimin dijitalleştiği bir çağda yaşıyoruz” diyen Işık, 4. Sanayi Devrimine koşar adım ilerlendiğini, bu çağda hangi iş yapılırsa yapılsın teknolojiye yatırım yapılmak zorunda olunduğunun altını çizdi.

 

“Yapamayacağımız hiçbir şey yoktur”