Vatandaş sordu; Işık cevapladı

Eylül 4, 2010  

12 Eylül referandumu öncesi çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Akmeşe’de İzmit’e bağlı köy muhtarları ve vatandaşlarla düzenlenen iftarda bir araya geldi. İftardan sonra Akmeşe merkezdeki kahveleri ve esnafı ziyaret eden Işık, vatandaşların 12 Eylül de gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişiklik Paketi içeri hakkında sordukları soruları tek tek yanıtladı.

EVET İLE EKONOMİK İSTİKRAR GELECEK

Güvercinlik, Balören, Mecidiye, Ambarcı, Düğmeciler, Sultaniye, Yenice, Çavuşoğlu köy muhtarları ve vatandaşlar sohbet toplantısında hazır bulundular. 12 Eylül de paketin “EVET” oylarıyla geçmesiyle Türkiye’nin itibarının artacağını belirten Fikri Işık; “ Bu paketin geçmesiyle birlikte, ülkedeki demokrasi güçlendiği gibi; ekonomik istikrar da pekişmiş olacaktır. Bu da ülkemize yatırım yapıp fabrika kurmak isteyenlerin önünü açacaktır ” dedi.

AKMEŞE BARAJI PROJELENDİRİLİYOR

Konuşmasında Akmeşe ile ilgili konulara da değinen Işık; Ankara’da DSİ Genel müdürü ile görüşmeler yapıp, Akmeşe Barajı projesini takip ettiğini söyledi. Işık; “ Barajla ilgili olarak etüt ve ön çalışmalar tamamlandı. Şimdi proje ihalesi aşamasında olup, önümüzdeki dönemde proje inşa ihalesi yapılacaktır ” dedi.

HAYVANCILIKLA İLGİLİ YENİ TEŞVİK

Konuşmasında hayvancılıkla ilgili yeni teşvik paketine değinen AK Parti Milletvekili Fikri Işık; “ Tarım bakanlığımız 1 Ağustos itibari ile hayvancılıkla ilgili olarak mevcutlara ilave olarak yeni bir teşvik paketi açıkladı. Bu paket hayvancılıkla ilgili ahır ve benzeri tesislerin yatırımında 7 yıl faizsiz kredi, hayvan alımı için de 2 yıl faizsiz kredi içermektedir. Teşvikten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için Tarım müdürlüklerinde detaylı bilgi mevcuttur ” dedi.

Programa AK Parti il yönetim kurulu üyesi Habip Aşı, Nuri Güney, İlçe başkanı Nedim Arsal, eski belde başkanı Sabri Yıldız, il genel meclis üyesi İsmail Önay ve teşkilat mensupları birlikte katıldılar. Gece saat 03’e kadar Akmeşe merkezde kahvelerdeki vatandaşlara referandumdaki maddelerin neler getireceğini anlatan Fikri Işık, yerel konulardaki talepleri dinledi.