YAĞCILAR, KARGALI, ELBİZLİ, AHATLI, DURAKLI, HATİPLER KÖYLERİNE ZİYARET

Eylül 2, 2010  


KRİ IŞIK GEBZE KÖYLERİNDE


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Gebze’nin 6 köyünde incelemelerde bulundu. Beraberindeki AK Parti İl başkan yardımcısı Ekrem Özenir, Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, , İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Gürkan ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte köyleri gezen Fikri Işık vatandaşların sorunlarını dinledi.

 


6 Köye Ziyaret


Köy gezisine Yağcılar’dan başlayan Fikri Işık, sırasıyla Kargalı, Elbizli, Ahatlı Duraklı ve Hatipler köy muhtarları ve köy sakinleriyle kahvehanelerde toplantı yaptı. Partisinin köylere yerel ve genelde yaptığı hizmetleri anlatarak; vatandaşlardan yeni hizmet taleplerini dinledi.

 


Mazot ve Gübre Fiyatları Düşüyor


Fikri Işık, tarım ve hayvanlıkla uğraşan köy halkına uluslar arası petrol ve doğalgaz fiyatları nedeniyle artan gübre ve mazot fiyatlarının tekrar düşmeye başladığını, mazotta 3,41 TL’den 2,33 TL kadar gerileme olduğunu, gübre fiyatlarının da 1-2 aydır %20 ile % 60 arasında gerilediğini söyledi. Işık ayrıca önümüzdeki aylarda gübre fiyatlarının daha da gerilemesini beklediklerini söyledi.

 


Doğrudan Gelir Desteğini Azaltıp, Mazot ve Gübre Desteğini Arttırıyoruz


Ayrıca hükümet olarak doğrudan gelir desteğini azaltarak, mazot ve gübre desteğinin artırıldığını vurguladı. Işık, hükümetin tarım politikaları, mecliste yapılan çalışmalar ve çiftçilere yönelik kredi ve damla sulama sistemi ile ilgili de vatandaşları bilgilendirdi. Kara kışa rmen köy halkının sorunlarını dinlemek ve sıkıntılarına çözüm bulmak için geldiklerini ifade eden Fikri Işık, gezdiği tüm köylerde muhtarları ve vatandaşları dinleyerek, istekleri tek tek not aldı ve sorunları ilgili birimlere iletip, çözümünün takipçisi olacağını vurguladı.

 


Köylere’de Büyükşehire Oy Kullanma İmkanı Tanında


İl Genel Meclisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin köylere yaptığı hizmetlerden de söz eden Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yapılan düzenleme ile bu dönem köylerdeki vatandaşların da büyükşehir belediye başkanı için oy kullanacağını vurguladı.

 


Bütün Köyler Büyükşehir Hizmetlerinden Memnun


Köy halkının hizmetlerden memnun olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Fikri Işık, eksiklilerin bir an önce giderilmesi için elinden gelen tüm çaba ve gayretleri göstereceğini ve fırsat buldukça köyleri gezmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.


AK Parti Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram’da, Milletvekili Fikri Işık ve beraberindeki heyetle köylere yaptıkları gezinin son derece faydalı ve verimli geçtiğini, köy sakinlerinin kendilerine olan güven ve desteğini arkasında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, milletimizin efendisi olan köy halkımızın hizmetin en iyi ve en güzeline layık olduğunu, bu zamana kadar yapılanların, bundan sonra yapılacakların teminatı olduğunu kaydetti.