YARININ GÜÇLÜ TÜRKİYE’SİNİ AK PARTİ İLE OLUŞTURACAĞIZ

Haziran 6, 2015  

YARININ GÜÇLÜ TÜRKİYESİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Yarının güçlü Türkiye’sini oluşturmak, çocuklarımıza çok daha güçlü ülke bırakmak, onların çok daha güzel bir ülkede yaşamasını sağlamak için ne diyeceğiniz, ‘AK Parti’ diyeceğiz” dedi.

Işık, İzmit Bekirpaşa Mahallesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Bekirdere bölgesinde yaşayan vatandaşların AK Parti’ye kurulduğu günden bu yana destek verdiğini söyledi.

7 Haziran seçiminin Türkiye’nin gelecek yıllarını belirleyeceğini ifade eden Bakan Işık, yapılacak tercihin ülke ve millete hayırlı olmasını diledi.

Fikri Işık, AK Parti’nin kurulmasının ardından “milli irade” kavramının güçlenmesi için gayret ettiklerini vurgulayarak, iktidara geldiklerinde millet iradesi üzerinde pek çok vesayet olduğunu anımsattı.

Ordu içindeki cuntanın Türkiye’ye ağır bedeller ödettiğini anlatan Işık, bu durumu katılımcılara Türk siyasi tarihinden örnekler vererek aktardı.

Bakan Işık, AK Parti’nin vesayet odaklarını ortadan kaldırdığını belirterek, bugün TSK içinde bir cuntalaşma olmadığını kaydetti.

 “Amacımız kardeşlik, birlik, beraberlik, huzur ve barış”

Pek çok siyaset mühendisliğiyle karşı karşıya kaldıklarını ancak insanların bunları sandıkta boşa çıkardığını ifade eden Işık, HDP’ye barajı aştırma, AK Parti’yi zayıflatma ve ülkeyi koalisyon dönemine geri götürme projesine, insanların yarın sandıkta gereken tepkiyi göstereceğini dile getirdi.

Türkiye’nin istikrar sayesinde önemli kazanımlar elde ettiğini ancak bazılarının ülkeyi eski dönemlerine götürmek istediğini savunan Fikri Işık, çocukların daha güçlü bir Türkiye’de yaşaması için çalıştıklarını anlattı.

Amaçlarının kardeşlik, birlik, beraberlik, huzur ve barış olduğunu söyleyen Bakan Işık, bazılarının etnik kökenleri kullanarak siyaset yapmasının kendilerine kazanç sağlayacağını düşündüğünü dile getirerek, şöyle konuştu:

“Yarın vereceğiniz karar, Kocaeli ve ülkemizin birlik ve beraberliğine destek olacaktır. Yarın vereceğiniz karar, Türkiye’nin büyüyerek, güçlenerek yoluna devam etmesine sebep olacaktır. Yarın vereceğiniz karar, bugün bölgesel güç olan Türkiye’nin küresel güç olmasına neden olacaktır. Tek derdimiz var, milletimizin refahı, ülkemizin itibarı. Bugün artık IMF’ye muhtaç olmaktan kurtulmuş bir Türkiye, yarın tekrar IMF’ye muhtaç olsun istemiyorsanız yapacağınız iş, istikrarın devamı yani AK Parti’nin iktidarına devamıdır. Güzel işlerin devam etmesini istiyorsanız, yapacağınız iş AK Parti iktidarının devamını sağlamaktır. Yarının güçlü Türkiye’sini oluşturmak, çocuklarımıza çok daha güçlü ülke bırakmak, onların çok daha güzel bir ülkede yaşamasını sağlamak için ne diyeceğiniz, ‘AK Parti’ diyeceğiz. ‘Durmak yok, yola devam’ diyeceğiz. Seçim sonuçlarının bütün gönül coğrafyamızda, Kosova’da da Saraybosna’da da Gazze’de de bayram yapılan sonuçlar olmasını temenni ediyorum.”