YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Ağustos 24, 2011  

Kocaeli Milletvekili milli eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu üyesi Fikri Işık D-100 karayolunda kavşak çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Kamyon yolu Yakında Açılacak

D-100 karayolunun Kirazlıyalı-Hereke bölümündeki kavşak çalışması ve kamyon yolu bağlantısı ile ilgili bölümleri inceleyen Işık’a Körfez belediyesi koordinatörü Faruk Denli ve karayolları yetkilileri eşlik etliler. Milletvekili Işık proje sorumlularından Körfez-Gebze arasındaki çalışmaların son durumu hakkında detaylı bilgi aldı. Hereke kamyon yolu bağlantısı köprülü kavşağı inşaatını yerinde inceleyen Işık “Yakında kavşak hizmete açılıyor. Böylelikle taşocaklarına giden kamyonlar artık mahalle aralarından değil bu yoldan çalışacak. Vatandaşımız büyük bir sıkıntıdan kurtulacak” dedi.

Muallimköy ve Dilovası Kavşakları Tamam

Işık burada yaptığı açıklamada “Körfez- Gebze arasındaki duble yol çalışmalarını tamamladık. Kavşaklardaki çalışmalarımız da bitmek üzere. Geçtiğimiz günlerde Muallimköy ve Dilovası kavşaklarını bitirip hizmete açtık. Hereke kamyon yolu bağlantı köprüsü de yakında bitecek.     Dilovası-Eynerce köprülü kavşağının da ihale süreci devam ediyor. Tüm çalışmalarımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.