Yeni Ferhadiye, Panayır, Nüzhetiye, Hasaneyn Köylerini Ziyaret

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili  Fikri Işık Kocaeli’deki programlarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Gölcük ilçesinin köylerini ziyaret eden Işık’a Ak Parti il başkan yardımcıları İbrahim Keleş ve İdris Alp, il yönetim kurulu üyesi Hasan Saral,  SKM başkanı Sedat Yücel, Gölcük ilçe başkanı Mevlüt Demir, Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş, Hisareyn belediye başkanı Sebahattin Şimşek, Yazlık belediye başkanı Sebahattin Ersoy, İl genel meclisi üyeleri ve Gölcük ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

 


 


Yeni Ferhadiye ve Panayır Köyleri


 


Işık Gölcük’te ilk olarak Yeni Ferhadiye köyüne gitti. Burada köy muhtarı Murat Kayabay ve köy halkı tarafından karşılandı. Güncel konular hakkında bir süre sohbet ettikten sonra Panayır Köyüne giden Işık burada da köy muhtarı Sebahattin Gencer ve köy halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Vatandaşlara kısa bir selamlama konuşması yapan Yazlık belediye başkanı Sebahattin Ersoy bölgenin turizm alanı olarak ilan edildiğini ve 5-6 ay sonra ilk otelin temelinin atılabileceğini söyledi. İki köyde de muhtarlar e köy halkı Büyükşehir belediyesinin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 


 


Işık “Sn. Valimiz Şinasi Kuş’un Milletin Gönlünde Müstesna Bir Yeri Vardır.”


 


Işık ve beraberindekiler daha sonra Nüzhetiye köyüne geçtiler. Köy kıraathanesinde gerçekleşen ziyarette ilimizin tanınmış isimlerinden eski vali Şinasi Kuş ‘unda bulunması geceye ayrı bir önem kattı. Işık burada yaptığı konuşmada” Sn Valimiz Şinasi Kuş kişiliğiyle, çalışkanlığıyla, görev yaptığı yerlerdeki hizmetleriyle her zaman Türk insanının gönlünde müstesna bir yere sahip olacaktır. Böyle değerli bir insan hem Nüzhetiye köyü hem Kocaeli için gurur kaynağıdır” dedi.

 


 


Işık ”Danışmanımın Köyü Benim Köyüm Sayılır”


 


Nüzhetiye’den sonra Hasaneyn köyüne geçen Işık’ı burada köy muhtarı Sebahattin Saral ve köy halkı karşıladı. Köy kıraathanesindeki sohbette il olarak söz alan muhtar Sebahattin Saral “Milletvekilimiz Fikri Işık köyümüzün yabancısı değildir, danışmanı Ahmet Akyol bizim köyümüzdendir” dedi. Daha sonra söz alan Işık” Benim Hasaneyn’e 4. gelişim. Danışmanım da  Hasaneynli . Danışmanımın köyü de benim köyüm sayılır “ dedi.  Işık daha sonra Kocaeli’nin tüm köylerine olduğu gibi bu  köye de Büyükşehir belediyesinin bir çok hizmet getirdiğini , halen  Nüzhetiye , Hasaneyn ve Nimetiye köylerini Gölcük’e bağlayan yeni yolun da sıcak asfalt olarak yapımının devam ettiğini, bittiğinde şehirlerarası yol kalitesinde olacağını söyledi.