“YENİ NESİL, OYUNLARA KARŞI ÇOK DAHA DİKKATLİ OLMALI”

Mart 12, 2014  

 

IMG_1310

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeni neslin, ülkenin üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı çok daha dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

Bakan Işık, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Mehmet Akif Ersoy’un destansı şiirinin, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından devletin ve milletin bağımsızlığının simgesi olan İstiklal Marşı olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Bir bütün olarak vatan savunmasının yapıldığı dönemde Mehmet Akif Ersoy’un, milletin ortak duygusunu ortaya koyduğunu ve mukavemet gücünü artırdığını belirten Işık, şunları kaydetti: “Büyük düşünce adamı, vatanperver Mehmet Akif Ersoy’un o günlerdeki ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ sözü bağımsızlık ve vatan bilincinin önemli bir yansımasıdır. Yeni neslin, kendilerine emanet edilen kutsal vatanımızın değerini bilerek, güven ve huzur ortamını yaşatmak adına milli ve manevi değerlerini her zaman göz önüne alarak çok çalışmaları, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Kardeşçe, demokrasimize ve bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diliyor, bütün istiklal kahramanlarımızı şükranla anıyorum.”