Yeni Yılın İlk Gününde Köy Ziyaretleri

Ocak 4, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yeni yılın ilk gününde Kartepe’nin köylerini ziyaret etti. Ketenciler ve Avluburun köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Işık, daha sonra Uzuntarla’ya geçerek dernek ziyaretinde bulundu.

IŞIK YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE KÖYLERDE

Meclisteki bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından ilimize gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe’ye bağlı köyleri ve mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştü. Ziyaretlerine Ketence köyünden başlayan Işık, muhtar İrfan Temel’i ziyaret ettikten sonra kahvehanede bulunan vatandaşlarla bir araya geldi.

KANDIRA GİOSB BÖLGEMİZ İÇİN BİR KAZANÇTIR.

Ketenciler’de vatandaşların sorularını yanıtlayan Fikri Işık, özellikle Kandıra Gıda Organize Sanayisi hakkında köydeki vatandaşlara bilgiler verdi. Kandıra’ya yapılacak olan bu yatırımın Ketenciler’i de yakından ilgilendirdiğine dikkat çeken Işık; “ Vatandaşlarımız kendi ekip biçtikleri ürünleri direk olarak, kendileri satma imkânı bulacaklardır. Ayrıca gençlerimiz için ciddi bir istihdam kapısı olacaktır. Kandıra GİOSB bölgemiz için ayrı bir kazançtır ” dedi.

HURDA DEMİRİ İŞLEYEN FABRİKALARA BİZLERDE KARŞIYIZ

Daha sonra beraberindeki heyetle Avluburun köyüne giden Fikri Işık’ı, köy muhtarı Halil İbrahim Akyol ve kalabalık vatandaşlar karşıladı. Köy kahvesinde gerçekleşen ziyarette vatandaşların ilimize yatırım kararı alan dünyaca ünlü  Posco ile ilgili soruları üzerine düşüncelerini açıkladı. Milletvekili Fikri Işık şunları söyledi; “ Yüksek teknolojiyle donanımlı ve çevreyi kirletmeyen fabrikalar ülkemize fayda getirir. Posco’nun ilimizde kuracağı fabrikada gençlerimize ciddi bir istihdam oluşturabilir. Biz, hurdalardan, küflü ve paslı demirleri işleyerek üretim yapan çevreyi kirleten fabrikalara, zaten karşıyız.  POSCO ülkemizde ileri teknoloji ile üretim yapacaksa kurulacak fabrika fayda getirir.” dedi.

SEDAŞ’IN YATIRIM ÖDENEĞİ 3 KAT ARTTIRILDI.

Avlu burun’lu vatandaşların sorularını tek tek cevaplayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, SEDAŞ la ilgili gelen soruları da cevapladı. Işık SEDAŞ’ la ilgili olarak, “ Yaşadığınız sıkıntıları, sorunları bire bir takip ediyoruz. Enerji bakanımızla ve EPDK yetkilileriyle yaptığımız toplantılar sonucu, SEDAŞ’ın yatırım ödeneği 3 kat arttırıldı. Bu karar özellikle ilimiz için büyük önem taşıyor ” dedi. Köy halkı Büyükşehir Belediyesinin sıcak asfaltla yaptığı 8 kilometrelik Uzuntarla – Avluburun yolu için memnuniyetlerini belirttiler.

HÜKÜMET OLARAK MİLLİ UÇAK ÜRETİMİ KARARINI ALDIK

Son olarak Uzuntarla’da bulunan Kartepe Ağasar Kültür ve Yardımlaşma derneğini ziyaret eden Fikri Işık, buradaki vatandaşlara savunma sanayisi ile ilgili olarak milli projeler hakkında bilgi verdi. Işık yaptığı açıklamada; “ Sayın Başbakanımızın başkanlığındaki son toplantıda milli uçak üretmek ile ilgili kararı aldık. Bu proje ülkemiz için büyük bir projedir. Savunma sanayisinde milli imkânlarla üretim yapıyoruz. Savunma sanayimizde yerli üretim oranını yüzde 25’lerden yüzde 50’lere çıkardık. Bu artış ülkemiz adına büyük bir artıştır ” dedi. Dernek başkanı Mümin Karagöz tarafından karşılanan Fikri Işık, dernek üyelerine devam eden ATAK helikopterleri, milli gemi projesi olan MİLGEM, insansız hava aracı olan ANKA, milli tank projesi ALTAY, milli tüfek projesi MEHMETÇİK ve milli uydu projesi olan GÖKTÜRK ile ilgili bilgiler verdi.

KARABALIK KÖYLÜLERİN YENİ YILINI KUTLADI.

Milletvekili Fikri Işık’ın programına Kartepe belediye başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti il yönetim kurulu üyesi Orhan Arıkan, İlçe başkanı Hasan Kandaz, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve gençlik kolları katıldılar. Kartepe belediye başkanı Şükrü Karabalık ziyaret edilen köylerde yaptığı konuşmalarında, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verirken, vatandaşların yeni yılını da kutladı. AK Parti Kartepe ilçe başkanı Hasan Kandaz ise, yaptığı kısa konuşmalarında, teşkilat olarak halkın sorunlarını yerinde tespit edip çözüm için köprü olduklarını dile getirdi.