YERLİ TELEFON İÇİN BABAYİĞİT ARIYORUZ

Mart 15, 2014  

IMG_1373IMG_1374

IMG_1363IMG_1365

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “İthal ettiğimiz her ürünün üretimini arzu ediyoruz. Bununla ilgili destekler veriyoruz. Şu anda arzu ettiğimiz yeni yerli telefon. Buna destek verecek babayiğit arıyoruz” dedi.

Aksaray’a giden Işık, Vali Şeref Ataklı’yı makamında ziyaret etti. Işık, burada yaptığı konuşmada, ziyaret etmekten memnuniyet duyduğu Aksaray’ın, AK Parti iktidarıyla yoğun şekilde yatırım aldığını belirtti.

Bu yatırımlarla Aksaray’ın bölgesinde sanayi merkezi haline geldiğini vurgulayan Işık, “İnşallah önümüzdeki süreçte Aksaray daha fazla sıçrama yapacaktır. Lastik firmalarının buraya olan yatırımını önemsiyoruz. Bu noktada organize sanayi bölgemizin gelişimiyle yatırımcıların önünün açılması noktasında, biz bakanlık olarak her zaman yanınızda olacağız. Bu noktada desteğimizi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu

Türkiye’deki herkesin iş sahibi olması gerektiğini belirten Işık, Aksaray bölgesinde bir sanayi merkezi oluşturma azim ve kararlılığının heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Yerli telefon için babayiğit arayışı…

Bir gazetecinin “Yerli otomobilin üretimi için bir babayiğit bulunduğunu açıklamıştınız. Bu babayiğit kim?” sorusu üzerine Işık “Bu babayiğidin adını burada açıklarsak olmaz. Son değerlendirmeleri yapacağız. İthal ettiğimiz her ürünün üretimini arzu ediyoruz. Bununla ilgili destekler veriyoruz. Şu anda arzu ettiğimiz yeni yerli telefon. Buna destek verecek babayiğit arıyoruz” ifadelerini kullandı.