YEŞİLOVA VE KULLAR ZİYARETİ

Mart 14, 2013  

 

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu BaşkanıAk Parti Kocaeli MilletvekiliFikri Işık İzmit-Yeşilova ve Başiskele-Kullar’da ziyaretlerde bulundu. Işık’aAk Parti Kocaeli İlYönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Şentürk, İzmit İlçe yöneticileri eşlik etti.

Yeşilova Mahallesine Hizmetler Sürüyor

Işık ziyaretlerine ilk olarak İzmit’in Yeşilova mahallesinde başladı. Işık’a burada Yeşilova Mahallemuhtarı SelahattinKural, Ak Parti İzmit İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı ve Mahalle temsilcisi eşlik etti. Yeşilova da vatandaşlar ile sohbet eden Işık soruları yanıtladı. Burada yaptığı konuşmada Işık; ”Yeşilova İlköğretim okulu ek binamızı öğrenime açtık çocuklarımız daha iyi ortamlarda eğitim görecekler, PTT şubemizin açılması ile beraber bir çok işimizi mahallenizden görebileceksiniz bununla beraber Yeşilova’da yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi bittikten sonra mahallemiz bir de lise kazandırmış olacağız, Ayrıca İzmit Belediyemiz mahallemize çok güzel bir kapalı Pazar kazandırdı.” dedi.

Emeklilerimize İntibak Zammını Hayata Geçirdik

Işık daha sonra Kullar merkezde kıraathaneleri gezip vatandaşların sorularını yanıtladı. Burada emekli maaşlarıyla ilgili gelen bir soruya “ İktidarımız döneminde emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik. İntibak yasası ile beraberde ilave düzeltmeler yapıldı. Bundan sonra da emeklilerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerimize İstedikleri Dersi Seçme İmkânı Getirdik

Daha sonra Başiskele Güzelleştirme Derneğini ziyaret eden Işık burada oturup vatandaşlar ile çay içti. Başiskle Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar’ın da yer aldığı ziyarette vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan Işık burada yaptığı konuşmada “Yeni eğitim sistemi ile beraber öğrencilerimiz istediği dersi seçme özgürlüğüne kavuşmuş oldu. Artık okullarımızda öğrenciler yetenek, ilgi ve tercihlerine göre ders seçiyor. Ayrıca üniversiteye girişteki tüm eşitsizlikleri ortadan kaldırdık.

Artık Kamu Bankaları Yılda 7 Milyar Kar Ediyor

Biz iktidara gelmeden önce devamlı zarar eden, devlet tahvilleri ile ayakta tutulmaya çalışılan üç kamu bankamız bu sene toplam 7 milyar TL kar ettiler. Tabii ki bunlar bütçemize olumlu katkı sunuyor; öğrencilerimize burs, yoksul vatandaşımıza sosyal yardım, ülkemize yatırım olarak dönüyor. Daha önce Kullar’a giriş çıkış bile zor yapılırken. Bugün altyapı ve üst yapı çalışmalarımız büyük oranda bitmiş durumda. Büyükşehir ve ilçe belediyemiz çok güzel hizmetler yapıyor.” dedi.